Новини 2014-02-28 11:05

Рада вимагає від Росії припинити зазіхання на державний суверенітет України

Верховна Рада підтримала постанову щодо подій в Криму, в якій вимагає від Російської федерації припинити зазіхання на державний суверенітет. За таке рішення проголосували 246 депутатів. За постанову не голосував жоден член КПУ та більшість регіоналів.

"Верховна Рада вимагає від Російської Федерації припинити кроки, які мають ознаки зазіхань на державний суверенітет  і територіальну цілісність України у тому числі відмовитися від підтримки сепаратизму в Україні у будь-якій формі", - сказано в постанові.

"Зі свого боку ВР наголошує, що всі громадські права громадян України російської національності гарантовані конституцією України і міжнародними зобов'язаннями України, в тому числі і мовними будуть надані повністю і неухильно дотримуватись в Україні", - сказано в постанові.

ВР вимагає від усіх держав-гарантів відповідно до Будапештського меморандуму практичними діями підтвердити закріплені в меморандумі принципи: поважати незалежність та суверенітет і існуючі кордони України.

Рада закликає сторони-підписанти Меморандуму провести негайні консультації з Україною для зняття напруги та відновлення атмосфери взаємної довіри.

Спікер Олександр Турчинов кілька разів ставив на голосування проект цієї постанови. Перший раз за неї проголосували 230 народних депутатів. Турчинов згодом заявив, що до нього підійшли кілька депутатів, які сказали, що не встигли проголосувати. Спікер повторно поставив на голосування, однак для ухвалення постанови не вистачило одного голосу («за» проголосували 225 депутатів). Турчинов закликав депутатів зібратися і пригрозив оприлюднити прізвища тих, хто не проголосував. Після цього Рада 246 голосами ухвалила постанову.

Як повідомлялось, 27 лютого  парламент Криму, який зранку був захоплений  невідомими, які назвали себе "самообороною російськомовних громадян", прийняв постанову про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

Згодом стало відомо, що у ніч на 28 лютого у Криму невідомі зайняли територію аеропортів "Сімферополь" та "Бельбек" (Севастополь).

Як повідомив глава МВС України Арсен Аваков сьогодні вночі аеропорт Бельбек був заблокований військовими підрозділами флоту РФ.

Водночас щодо аеропорту "Сімферополь", то за останньою інформацією Авакова, в будівлю аеропорту прибули на кількох вантажівках 119 військових з автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків, увійшли в будівлю аеропорту і розмістилися в приміщенні ресторану. Вони не приховують своєї приналежності до збройних сил Російської Федерації. 

Аваков розцінює ситуацію з блокуванням аеропортів у Криму як "збройне вторгнення і окупацію".

Наразі, невідомі озброєні люди продовжують "патрулювати" територію біля аеропорту «Сімферополь».