Новини 2014-02-28 10:40

Турчинов збирає РНБО

Голова Верховної Ради, виконуючий обов'язки глави держави Олександр Турчинов призначив на 11:00 засідання Ради безпеки і оборони (РНБО) у зв'язку з ситуацією в Криму.

Про це він заявив на засіданні Верховної Ради в п'ятницю.

Як повідомлялось, 27 лютого кримський парламент ухвалив рішення про недовіру Раді міністрів Криму й скорочення її повноважень. За підтримку відповідного рішення проголосували 55 з 64 кримських парламентарів.

На цьому ж засіданні парламент Криму прийняв постанови про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. За це рішення проголосували 61 з 64 депутатів.

Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

Нагадаємо, 27лютого близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають. Вони також відмовились від переговорів з главю уряду АРК Анатолієм Могильовим та представниками російського консульства, заявивши, що не уповноважені вести переговори.

До Сімферополя направлялася колона БТРів. Прес-секретар кримського прем'єра Віолетта Лісіна повідомила, що БТРи належать Чорноморському флоту Російської Федерації. Згодом БТРи повернулися на російську базу.

В.о президента та спікер парламенту Олександр Турчинов на засіданні Верховної Ради заявив, що будь-які спроби захоплювати адміністративні будівлі в Україні буде розцінюватися як злочин проти української держави.

Генеральна прокуратура почала кримінальне провадження за статтею "теракт" за фактом захоплення в Криму будівель Верховної Ради Криму і Ради міністрів автономії.

Згодом стало відомо, що 27 лютого у Криму невідомі зайняли територію аеропортів "Сімферополь" та "Бельбек" (Севастополь).

Як повідомив глава МВС України Арсен Аваков сьогодні вночі аеропорт Бельбек був заблокований військовими підрозділами флоту РФ. Аеропорт не працює.

Водночас щодо аеропорту "Сімферополь", то за останньою інформацією Авакова, в будівлю аеропорту прибули на кількох вантажівках 119 військових з автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків, увійшли в будівлю аеропорту і розмістилися в приміщенні ресторану. Вони не приховують своєї приналежності до збройних сил Російської Федерації. 

Аваков розцінює ситуацію з блокуванням аеропортів у Криму як "збройне вторгнення і окупацію".

Наразі, невідомі озброєні люди продовжують "патрулювати" територію біля аеропорту «Сімферополь».

схожі новини