Новини 2014-02-28 09:39

Рада суддів пояснила кримським депутатам, що їхній референдум - нелегітимний

Будь-які рішення в Автономній Республіці Крим, які суперечать Конституції України, будуть нелегітимними. Про це заявив голова Ради суддів України Василь Онопенко, коментуючи ситуацію на півострові.

Онопенко нагадав, що наразі є тільки один закон про референдум - всеукраїнський. Тому для окремих територій ініціювати його не можуть.

"У нас сьогодні немає закону про місцеві референдуми, тому й провести місцевий референдум буде протизаконно", - заявив керівник Ради суддів.

Повноваження Автономної Республіки Крим також визначені в Основному Законі України. Самостійно їх розширити не можна, а тільки - через зміну Конституції.

"Повноваження АРК чітко визначені в Конституції України. Тому якщо є така необхідність, то нехай у відповідному порядку звертаються до ВР і вона буде розглядати це питання", - зазначив Онопенко.

Нагадаємо, 27 лютого Верховна рада Криму на позачерговій сесії призначила на 25 травня референдум про розширення повноважень регіонувідправила у відставку голову Ради міністрів Анатолія Могильова і обрала прем'єром автономії лідера партії "Русское единство" Сергія Аксьонова.

Між тим, український Центрвиборчком наголошує, що юридичних можливостей для проведення референдуму Крим не має.

схожі новини