Новини 2020-12-02 12:09

Українська ППО спробує прехопити американський БПЛА Reaper

Навчання відбуваються у зоні відповідальності Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ЗС України і є вкрай важливим елементом співробітництва з фахівцями ППО командування ВПС США в Європі.

Українська протиповітряна оборона вперше перехоплюватиме американський безпілотний літальний апарат MQ-9 Reaper, який спробує здолати українську ППО на західному кордоні України. Про це 2 грудня повідомив Генштаб Збройних сил України.

 

 

«Навчання відбуваються у зоні відповідальності Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ЗС України і є вкрай важливим елементом співробітництва з фахівцями ППО командування ВПС США в Європі», - йдеться в повідомленні.

 

За словами тимчасового виконувачо обов’язків командувача повітряного командування «Захід» генерал-майора Дмитра Карпенка, мета заходу – обмін досвідом у сфері протиповітряної оборони, зокрема, проведення практичного заняття з відслідковування, захоплення цілі на супроводження та імітації знищення БПЛА MQ-9 Reaper.

 

 

Водночас представник делегації Військово-Повітряних Сил США в Європі Кевін О’Браєн заявив, що це це надасть підтримку українським підрозділам ППО у ході застосування наземних засобів зенітних ракетних військ повітряного командування. Двостороннє навчання розвиває успіхи спільних українсько-американських тренувань сил ППО упродовж серії навчань Чисте Небо.

 

Нагадаємо, у вересні корабельно-катерна група Військово-морських сил ЗС України провела у Чорному морі разом з американським есмінцем Roosevelt спільні тренування типу PASSEX.

 

Раніше Голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков заявив, що дестабілізуючий характер дій Російської Федерації щодо сусідів в останні роки змушує Україну проводити власні військові навчання, і важливо, що вони відбуваються за підтримки збройних сил країн НАТО.