Новини 2020-11-25 11:48

У медпунктах сервісних центрів на КПВВ мають намір безкоштовно тестувати на COVID-19

Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук сподівається, що така послуга почне працювати до кінця року.

Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук заявила про плани проводити безкоштовне тестування на коронавірусну інфекцію COVID-19 безпосередньо в медичних пунктах сервісних центрів на контрольно-пропускних пунктах в'їзду-виїзду на лініях розмежування з тимчасово окупованими територіями. Про це Голованчук сказала в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

 

"Якщо говорити про послуги, які надаються і надаватимуться в медичному пункті сервісного центру, планується там проводити безкоштовне тестування на COVID-19. Також нагадаю, що один сервісний центр уже працює в Щасті (м. Щастя Луганської області - ред.). У грудні аналогічний центр буде відкрито на КПВВ у Новотроїцькому (смт Новотроїцьке Волноваського району Донецької області - ред.), а також модернізований на Чонгарі (с. Чонгар Генічеського району Херсонської області біля адмінмежі з Автономною Республікою Крим - ред.). Наступного року багатофункціональні сервісні центри з'являться на всіх КПВВ", - зазначила Голованчук.

 

За її словами, ця процедура відбуватиметься згідно з алгоритмом дій, який буде напрацьовано за послугами, що надаються на "первинці" в медичному кабінеті такого сервісного хаба. "Здійснюватиметься тестування на в'їзді (на підконтрольну українському уряду територію - ред.), якщо триватимуть карантинні обмеження. Поки що не скажу, це буде для всіх чи лише для тих, хто матиме відповідні симптоми, але це точно буде", - наголосила заступник міністра.

 

Голованчук сподівається, що така послуга почне працювати до кінця року.

 

"Принаймні, кошти на це шукали, і з боку Міністерства охорони здоров'я алгоритм розроблено. Це дуже важливий момент, тому що наразі громадяни, які заїжджають з окупованої території, роблять тести власним коштом і чекають, коли надійдуть результати. Такий підхід не зовсім гуманний до наших громадян, враховуючи, що все це - територія України", - додала вона.

 

Як повідомлялося, у МОЗ пообіцяли спростити процедуру тестування на COVID-19 вдома.

схожі новини