Новини 2020-10-29 11:57

Кулеба поінформував ЄС і НАТО про втручання Угорщини у внутрішні справи України

Глава МЗС нагадав, що Київ заборонив в'їзд двом угорським посадовцям у зв'язку з втручанням у внутрішні справи України під час місцевих виборів.

Очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба поінформував Європейський Союз і Організацію Північноатлантичного договору (НАТО) про втручання Угорщини у внутрішні справи України під час підготовки та проведення місцевих виборів. Про це він заявив під час онлайн-брифінгу у четвер, 29 жовтня.

 

 

"Угорщина не припиняла блокувати засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. І завжди ми виходили з того, що лише остаточне врегулювання освітньої проблеми призведе до зняття цього блокування з боку Угорщини", - сказав Кулеба.

 

Він сказав, що повідомлення міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто про нібито відмову України від угорської підтримки в напрямку євроатлантичної інтеграції було прочитано невірно.

 

"Україна налаштована на взаємодію з усіма країнами-членами ЄС і НАТО в питаннях нашої європейської та євроатлантичної інтеграції, але це не означає, що ми будемо пропускати будь-які спроби зневажливо ставитися до наших національних інтересів", - сказав Кулеба.

 

Також міністр підкреслив, що відносини між Україною і Угорщиною ніхто не припиняв.

 

"Зараз є важкий емоційний і політичний момент, але давайте дамо емоціям вщухнути", - сказав Кулеба.

 

Він додав, що зустріч президента України Володимира Зеленського з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном не знімається з порядку денного.

 

Глава МЗС нагадав, що Київ заборонив в'їзд двом угорським посадовцям у зв'язку з втручанням у внутрішні справи України під час місцевих виборів.

 

"У дипломатії заборона на в'їзд, ще й для високопосадовця іншої країни, - це більш ніж жорсткий крок у відповідь", - сказав Кулеба.

 

"Я поінформував наших колег в Європейському Союзі і в НАТО про поведінку Угорщини. Я вважаю, що втручання у внутрішні справи дружньої сусідньої країни не личить поважному члену таких організацій як Європейський Союз та НАТО", - заявив Кулеба.

 

Нагадаємо, у день місцевих виборів в Україні 25 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто закликав угорців Закарпаття підтримати політсилу КМКС «Партія угорців України», та підтримати на виборах мера Берегового чинного міського голову Золтана Бабяка. Депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до МЗС України із закликом оперативно відреагувати на втручання Сійярто в українські вибори. В МЗС заявили, що Будапешт нахабно підтвердив пряме втручання в справи України.

 

МЗС запросило посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто та вручило ноту протесту. Крім того, Україна заборонила в'їзд двом угорським високопосадовцям через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах. Один із них - це державний секретар канцелярії прем'єр-міністра Угорщини.

 

У відповідь на це Сійярто заявив, що заборона Україною в'їзду двом угорським урядовцям була "жалюгідною" і "нісенітницею". За його словами, Україна зробила «недружні кроки» щодо Угорщини і "цим Україна повідомляє... що вона відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль щодо євроатлантичної інтеграції".

 

27 жовтня речник Єврокомісії Петер Стано повідомив, що позиції ЄС щодо України не змінюються через ситуацію з Угорщиною. 

схожі новини