Новини 2020-10-27 12:19

«Нісенітниця». Сійярто різко відреагував на заборону Україною в'їзду угорським урядовцям

Раніше Україна заборонила в'їзд двом високопосадовцям через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що заборона Україною в'їзду двом угорським урядовцям була «жалюгідною» і «нісенітницею». Про це повідомило Reuters у вівторок, 27 жовтня, посилаючись на відеозвернення  Сійярто у Facebook.

 

 

За його словами, Україна зробила «недружні кроки» щодо Угорщини.

 

«Цим Україна повідомляє... що вона відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль щодо євроатлантичної інтеграції», - сказав Сійярто, зазначивши, що Будапешт не отримував офіційного повідомлення про заборону.

 

Він також привітав з перемогою угорських кандидатів на місцевих виборах в Україні, що, за його словами, означає, що думку угорців потрібно буде враховувати щодо майбутнього регіону, що межує з Угорщиною.

 

Нагадаємо, у день місцевих виборів в Україні 25 жовтня Сійярто закликав угорців Закарпаття підтримати політсилу КМКС «Партія угорців України», та підтримати на виборах мера Берегового чинного міського голову Золтана Бабяка. Депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до МЗС України із закликом оперативно відреагувати на втручання Сійярто в українські вибори. В МЗС заявили, що Будапешт нахабно підтвердив пряме втручання в справи України.

 

МЗС запросило посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто та вручило ноту протесту.

 

Крім того, Україна заборонила в'їзд двом угорським високопосадовцям через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах. Один із них - це державний секретар канцелярії прем'єр-міністра Угорщини.

схожі новини