Новини 2020-10-23 13:33

Конституційний суд Польщі обмежив право жінок на аборт

Згідно з рішенням суду, аборт у випадку патології плоду порушує принцип захисту життя, що пов'язаний з положенням про гідність людини.

Конституційний суд Польщі 22 жовтня назвав неконституційним положення закону “Про планування сім’ї, захисту людського плоду й умов можливого переривання вагітності” від 1993 року, яким допускається проведення аборту, якщо у плода діагностували важку ваду чи невиліковну хворобу, яка загрожує його життю. Відповідне рішення КС ухвалив у повному складі, двоє суддів мали окрему думку.

 

 

Так, судді КС РП визнали, що аборт у випадку патології плоду порушує конституційний принцип захисту життя, що пов'язаний з положенням про гідність людини.

 

Рішення КС Польщі звужує легальне поле в Польщі для здійснення абортів. Відтепер жінки зможуть переривати вагітність лише у випадку, коли під загрозою є життя жінки, або вагітність сталася в результаті злочину, зокрема зґвалтування.

 

Рішення КС викликало схвальну реакцію у правоконсервативних колах Польщі, позитивно з цього приводу висловилася канцелярія президента Польщі. Водночас своє обурення не приховують політики та організації лівоцентристського спрямування.


Колишній президент Євроради, лідер Європейської народної партії Дональд Туск назвав вкидання теми аборту в епіцентрі пандемії коронавірусу “політичною підлістю”. Лідер найбільшої опозиційної партії “Громадянська платформа” Борис Будка зазначив, що Ярослав Качинський “намагається зробити польським жінкам пекло”.

 

У Варшаві через відповідне рішення суду відбувся масовий протест. Зокрема, під будівлею КС зібралося близько тисячі людей. Вони принесли плакати з гаслами та запалювали свічки, назвавши рішення суду "похоронами прав жінок".

 

 

Зауважимо, польське законодавство у питаннях абортів є одним з найконсервативніших в Європі.

схожі новини