Новини 2020-10-07 15:35

Правозахисники заявили про майже 100 політв'язнів у Білорусі

У Білорусі тривають політичні репресії щодо протестувальників.

Правозахисники визнали політичними в'язнями у Білорусі ще 20 осіб. Про це у середу, 7 жовтня, йдеться у спільній заяві правозахисних організацій Білорусі.

 

"Ми оцінюємо переслідування Микити Гончарова, Володимира Гороха, Максима Зіневича, Михайла Калішука, Антоніни Коновалової, Івана Красовського, Іллі Мигна, Віктора Шаури, Анни Сунгурової, Томаза Піпії, Тимура Піпії, Ростислава Стефановича, Артема Косаковського, Дениса Марусевича, Марка Салоннікова, Іллі Полонянкіна, Марини Глазової, Євгена Кохановського, Олександра Кисельова та Андрія Расулова, які були обвинувачені за ст. 293 КК ("Масові заворушення") і за ст. 342 КК ("Групові діяння, які грубо порушують громадський порядок"), як політично мотивоване переслідування у зв'язку з реалізацією ними свободи мирних зібрань та вираження власної думки щодо оголошених результатів виборів Президента Республіки Білорусь і визнаємо їх політичними в'язнями", - йдеться в заяві.


Правозахисники також вимагають негайно звільнити всіх політичних в'язнів, а також громадян, затриманих у зв'язку з реалізацією свободи мирних зібрань у поствиборчий період, і припинити політичні репресії щодо громадян країни.

 

За даними сайту Хатія97, загалом у Білорусі вже 97 політв'язнів.

 

Нагадаємо, у Білорусі здійснили щонайменше 13 550 затримань під час президентської кампанії та протестів проти фальсифікації президентських виборів 9 серпня.