Новини 2020-10-01 14:53

Український політв'язень в РФ Приходько погрожує перерізати вени, якщо не отримає ліки

Кримчанин заявив про погіршення умов утримання.

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону засідання у "справі Приходька" перенесли на 15 жовтня. Звертаючись до судді, політв'язень Олег Приходько поставив вимогу передати йому відправлені дочкою медикаменти, заявивши, що якщо вимога не буде виконана, він "переріже вени". Про це у четвер, 1 жовтня, повідомляє організація "Кримська солідарність" у Фейсбук.

 

 

"Я вимагаю дати належні мені речі! Всі мої скарги підуть до Європейського суду через моїх адвокатів! Якщо протягом тижня мені не дадуть ліки, я вени переріжу, обіцяю", - заявив Приходько.

 

Крім того, Приходько поскаржився на погіршення умов утримання.

 

"Його перевели в маленьку камеру і, як вважає підсудний, поселили разом зі «стукачем", - повідомляє Кримська солідарність.

 

Захист зазначає, що таким чином на підсудного чиниться тиск через його неодноразові скарги на відсутність медикаментів, які Приходько змушений приймати щодня у зв'язку із хворобою нирок.

 

За даними "Кримської солідарності", на 1 жовтня в Південному окружному військовому суді було призначено вивчення "екстремістських матеріалів", нібито виявлених на флешці, знайденої під час обшуку в будинку Приходько.

 

У ростовський суд разом з адвокатом Назимом Шейхмамбетовим із Криму приїхали дружина і дочка Приходько. Однак відразу після початку судового процесу суддя запропонував перенести засідання на 15 жовтня, тому що прокурор перебуває у відпустці.

 

Нагадаємо, Олега Приходька затримали 9 жовтня 2019 року в анексованому Криму.

           

Політв'язню інкримінують підготовку до теракту за ч. 1 ст. 30 і ч. 1 ст. 205 КК Росії та незаконне виготовлення вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК Росії. Також стало відомо, що проти нього висунули ще одне звинувачення - у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або пристроїв».