Новини 2020-09-18 13:38

Безпілотник ОБСЄ зафіксував порушення з боку російсько-окупаційних військ на Донбасі

Зокрема, було помічено чотирнадцять протитанкових мін, установлених поперек автошляху поблизу Саханки Донецької області.

Під час виконання спостережного польоту безпілотний літальний апарат СММ ОБСЄ на непідконтрольній Урядові України території зафіксував низку порушень з боку російсько-окупаційних військ. Про це свідчать дані звіту місії від 17 вересня, повідомляє у п'ятницю штаб Операції об’єднаних сил.

 

Так, 13 вересня БПЛА СММ було помічено чотирнадцять протитанкових мін, установлених поперек автошляху поблизу Саханки Донецької області.

 

Також вісім протитанкових мін, установлених в один ряд поперек автошляху, і двадцять протитанкових мін, установлених нещільними групами на східній та західній смугах руху цього ж автошляху, було зафіксовано поблизу населеного пункту Весела Гора на Луганщині. 16 вересня в населеному пункті Веселе Донецької області спостерігачі вперше побачили шість фрагментів боєприпасів, із них чотири оцінені як металеві труби від реактивних снарядів реактивної системи залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град», 122 мм), а два – як хвостові стабілізатори 120-мм мінометних мін.

 

«Українська сторона СЦКК наголошує, що викладені факти чітко вказують на порушення Мінських домовленостей та досягнутих 22 липня 2020 року домовленостей щодо заходів із посилення режиму припинення вогню», – йдеться в повідомленні.

 

У штабі зауважили, що російсько-окупаційні війська і надалі систематично нехтують режим припинення вогню та вкотре збільшують мінні поля, розміщують боєприпаси в житлових масивах, чим наражають на небезпеку мирних жителів Донбасу.

 

Нагадаємо, упродовж 17 вересня збройні формування Російської Федерації порушили мирні домовленості, здійснивши одну ворожу провокацію зі стрілецької біля Новогригорівки Бахмутського району Донецької області. Серед особового складу Об’єднаних сил бойових втрат і поранень не було.