Новини 2020-09-17 13:55

Листи з-за ґрат. Третій письменницький правозахисний марафон відбудеться в рамках 27 BookForum

Цьогоріч подію проведуть у Києві.

У неділю, 20 вересня, об 11:00 на Софійській площі в Києві у рамках 27 BookForum відбудеться Третій письменницький правозахисний марафон, організований Українським ПЕН, Центром громадянських свобод та Радіо Свобода. Про це повідомили в міжнародній правозахисній організації ПЕН-клуб.

 

В окупованому Криму та Росії за ґратами з політичних мотивів, за даними кампанії #PrisonersVoice, утримують 101 громадянина України. Щонайменше 234 українці перебувають у полоні на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. 

 

“Це вже третій правозахисний марафон, який ми традиційно організовуємо в останній день BookForum. У попередні роки акція відбувалася на львівських площах, цьогоріч у зв’язку з карантином ми перенесли подію до Києва, але завдяки прямій трансляції до неї зможе долучитися кожен охочий. Два роки тому серед тих, кому ми присвятили цей марафон, був письменник і режисер Олег Сенцов, минулого року – письменник і журналіст Станіслав Асєєв. Обидва вони вже повернулися на волю. Я дуже сподіваюся, що наступного року до марафону приєднаються й інші українські заручники Кремля, які нині перебувають в ув’язненні у Криму, Росії і на Донбасі. Завдання кожного з нас – використовувати кожну нагоду, щоби нагадувати про них світу, бути їхнім голосом”, – зазначає виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

 

Цьогоріч учасники марафону – відомі українські письменники і журналісти – читатимуть листи до рідних, виступи у суді та фрагменти щоденників українців, які через свої переконання опинилися в тюрмах і підвалах на окупованих територіях України.

 

Акцію можна буде також переглянути у прямому ефірі на Facebook-сторінках Радіо Свобода, BookForum, Українського ПЕН та Центру громадянських свобод та на сайті bookforum.ua.

 

схожі новини