Новини 2020-09-16 15:38

В ОП прокоментували ситуацію з хасидами на білорусько-українському кордоні

Станом на 16 вересня на кордоні між Білоруссю та Україною перебувають до двох тисяч хасидів.

В Офісі президента закликали Білорусь не створювати додаткову напругу на державному кордоні й не поширювати хибних заяв для паломників-хасидів. Про це йдеться на сайті ОП у середу, 16 вересня.

 

Зазначається, що станом на 16 вересня на кордоні між Білоруссю та Україною перебувають до двох тисяч хасидів. Більшість із них прибули з Ізраїлю, довірившись чуткам про те, що український кордон з Білоруссю нібито відкритий. Раніше український уряд закрив кордони на в'їзд іноземцям до 28 вересня, щоб зупинити імпорт COVID-19, водночас, деякі категорії осіб все ж таки можуть перетнути кордон.

 

«Влада Білорусі деякими своїми непродуманими заявами умисно чи неумисно підігріває ці чутки. Закликаємо білоруську владу припинити створювати додаткову напругу на кордоні з нашою державою та не поширювати неправдиві обнадійливі заяви для паломників, які можуть створити у них відчуття, що кордон України все ж може бути відкритий для іноземців», - йдеться в повідомленні ОП.

 

Нагадаємо, у Білорусі на кордоні з Україною зібралися  хасиди, які хочуть потрапити на свято Рош ха-Шана. Прикордонники не планують пропускати їх Україну, паралельно з цим Міністерство закордонних справ України звернулося до Білорусі з клопотанням не оформляти на виїзд в Україну осіб, які підпадають під категорію винятків із заборони в'їзду іноземців. У МЗС пояснили, що ситуація на цей час не дозволяє пропустити в Україну додаткову кількість хасидів, які зібралися на кордоні з Білоруссю.