Новини 2020-08-20 13:06

У політв’язня Алієва виявили COVID-19

Як заявила українська омбудсман Людмила Денісова, чоловіка замотали у плівку та вивезли у невідомому напрямку.

У кримського татарина Мусліма Алієва, незаконно утримуваного в «ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Башкортостан», підтверджено COVID-19. Про це повідомила українська омбудсман Людмила Денісова у Telegram у четвер, 20 серпня.

 

«Нашому співгромадянину не було надано невідкладну медичну допомогу. Його замотали у плівку та вивезли у невідомому напрямку, а співкамерника Рефата Алімова ізолювали, помістивши в окрему камеру», - повідомила Денісова.

 

У цьому ж СІЗО перебувають Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Куку Емір -Усеін та Арсен Джеппаров – і вони опинилися у зоні ризику зараження. Зазначається, що керівництво слідчих ізоляторів продовжує ігнорувати заяви Енвера Омерова, Арсена Джеппарова, Аліма Суф'янова щодо надання їм належної медичної допомоги. Зокрема, в Арсена Джепарова почався сильний запальний процес після операції з видалення новоутворення, через що погіршився слух, постійно підвищена температура та головні болі, а в Аліма Суф'янова понад шість днів поспіль тримається висока температура та болять нирки.

 

«Вимагаю від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової відповідного реагування та негайного припинення нелюдського поводження з незаконно утримуваними українськими політв'язнями! Повідомити місце перебування Мусліма Алієва, забезпечити право на отримання належної медичної допомоги», - зазначила Денісова.

 

Нагадаємо, 12 листопада 2019 року Муслім Алієв був протиправно засуджений до 19 років ув’язнення. Він фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».

схожі новини