Новини 2020-08-13 16:28

Денісова висунула вимогу Білорусі якнайшвидше повернути затриманих українців додому

Вона звернулася до правозахисних організацій.

Українська омбудсман Людмила Денісова звернулася до Голови Комісії з прав людини у Білорусі з проханням забезпечити належний правовий захист двом затриманим під час акцій масового протесту у Білорусі українським волонтерам Євгену Васильєву та Костянтину Рєуцькому, а також двом іншим громадянам України. Про це 13 серпня вона написала у Telegram.

 

"Також закликаю Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, президента Міжнародного комітету Червоного хреста Петера Маурера, Голову ОБСЄ Еді Раму та інші міжнародні правозахисні організації сприяти забезпеченню правового захисту затриманим громадянам України. Крім того, одразу після затримання звернулась до Надзвичайного і Повноваженого посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима з проханням встановити їх місцезнаходження та перевірити, чи застосовувалась до громадян України фізична сила або психологічний тиск з боку правоохоронних органів Білорусі", - написала Денісова.

 

Також вона наголосили, що відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини влада Білорусі повинна негайно після затримання повідомити дипломатичних представників України про місцезнаходження наших співгромадян та надати доступ для безпосереднього спілкування з ними.

 

"Вимагаю від білоруської сторони якнайшвидше повернути українців додому. Водночас приєднуюсь до закликів Міністерства закордонних справ України та прошу громадян України наразі утриматись від поїздок до Білорусі", - наголосила Денісова.

 

Нагадаємо, що в Білорусі п'яту добу тривають протести. Є поранені та загиблі. Силовиками застосовувалися світлошумові гранати, сльозогінний газ, гумові кулі.

 

 У Мінську затримали політичного оглядача Білоруської служби «Радіо Свобода» Віталія Циганкова та його дружину Ольгу. 

 

10 серпня співробітники правоохоронних органів Білорусії затримали  журналіста інформаційного агентства Associated Press, українця Мстислава Чернова, кореспондентів Daily Storm Антона Старкова та Дмітрія Ласєнко та журналіста Медузи Максіма Солопова. Їм також завдали фізичних травм. 

 

7 серпня у Мінську затримано журналісти телеканалу «Настоящєє врємя».