Новини 2020-07-28 12:17

Якщо ти говориш українською, ти за Україну - Сенцов

Сенцов називає спілкування українською захистом державності.

Режисер та колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов стверджує, що він перейшов на українську мову спілкування, бо "мова - це маркер", і "якщо ти говориш українською – отже, ти за Україну". Про це він сказав у інтерв'ю для "Новинарня".

 

".. Зараз мова – це маркер. Багато моїх російськомовних друзів, у тому числі тих, які вийшли з тимчасово окупованого Криму, переходять на українську, бо це маркер. Якщо ти говориш українською – отже, ти за Україну. Це важливо. Державна мова – це те, що має об’єднувати нашу націю. Мова, державні атрибути, напрямок на поступову розбудову європейської держави та вихід з пострадянського простору", - зазначив Сенцов.

 

Він також наголосив, що гібридна війна триває через мову теж, а спілкування українською – це як захист державності.

 

Нагадаємо, що українського режисера Олега Сенцова, активіста Майдану, затримали співробітники ФСБ за звинуваченням в організації теракту на території Криму. 25 серпня 2015 його засудили за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

 

Як повідомлялося, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.