Новини 2020-06-30 12:56

"СтопШкарлет". Освітяни вийшли на акцію протесту

Акція пройшла під будівлею Кабінету міністрів.

Студенти та науковці 30 червня в Києві вийшли на акцію протесту проти призначення виконувачем обов'язків міністра освіти та науки Сергія Шкарлета. Про це пише Укрінформ

 

Акція пройшла під будівлею Кабінету міністрів. У ній взяли участь близько 300 студентів та науковців.

 

Учасники акції тримали плакати з написами “Нащо читати, якщо можна списати”, Шкарлет = Табачник 2.0”, "Ні деградації освіти” та інші.

 

Представниця антиплагіатної ініціативи “Дисергейт” Світлана Вовк зазначила на акції, що факт академічного плагіату у дисертаційній роботі Шкарлета доведено.

 

“Саме наш викривач викрив факт академічного плагіату в роботі в.о. міністра освіти ... Академічний плагіат неприйнятний, це ознака паразитизму, вторинності. ...Ми проти академічного плагіату як прояву деградації вищої освіти та науки України. Тому не місце людині, яку викрили на академічному плагіаті, у високих кабінетах. Ми проти негативного відбору кадрів, який ми бачимо на цьому прикладі”, - заявила Вовк.

 

Як зазначили організатори акції, окрім Києва, протести проходить ще у 12 містах України.

 

До акції долучилися науковці, зокрема, генетик, член-кореспондент НАНУ Світлана Арбузова, математик, співробітниця Інституту математики НАНУ Ірина Єгорченко, фізик, старший науковий співробітник Інститут фізики НАНУ Антон Сененко.

 

Нагадаємо, Кабінет міністрів 25 червня призначив ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником глави МОН і поклав на нього обов'язки в.о. міністра освіти і науки України.