Новини 2020-06-17 17:13

Катерині Гандзюк виповнилося б 35 років

Упродовж своєї громадської роботи активістка викрила низку корупційних схем та протидіяла проросійським силам.

Херсонській активістці Катерині Гандзюк 17 червня виповнилося б 35 років. 

 

Вона була виконувачкою обов'язків керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради.

 

Упродовж своєї громадської роботи активістка викрила низку корупційних схем та протидіяла проросійським силам.

 

31 липня 2018 року Катерину облили концентрованою сірчаною кислотою. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст. 296 ККУ "хуліганство". Проте згодом поліція перекваліфікувала напад на "замах на вбивство". 4 листопада Катерина Гандзюк померла. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу.

 

Спецслужби розслідують п'ять кримінальних проваджень, що стосуються вбивства Гандзюк.

 

6 червня 2019 року суд оголосив вироки виконавцям. Підбурювача та пособника нападу Сергія Торбіна засуджено до 6 років 6 місяців, безпосереднього виконавця Микиту Грабчука - до 6 років, пособників Володимира Васяновича і В’ячеслава Вишневського - до 4, а Віктора Горбунова - до 3 років позбавлення волі. За версією друзів Гандзюк, посередником між виконавцями злочину та замовником начебто був Ігор Павловський з кличкою "Собака"  – на той момент помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука.

 

У замовленні та організації вбивства підозрюють голову Херсонської обларади Владислава Мангера. Наразі йому обирають запобіжний захід.

 

схожі новини