Новини 2020-04-09 14:53

Здоров’я політв’язнів в РФ погіршилося, дехто в критичному стані – Денісова

Попри постійні звернення, жодному не надається належна медична допомога в умовах місць несвободи.

Здоров'я та психологічний стан українців, яких незаконно утримують у місцях несвободи в РФ та тимчасово окупованого Криму, суттєво погіршилися. Деякі з них перебувають у критичному стані. Про це написала українська омбудсман Людмила Денісова у Facebook у четвер, 9 квітня.

 

Зокрема, у Володимира Дудки не проходять висипи на тілі, адже його не оглянуто медиками, не взято відповідні аналізи та не надано адекватного лікування. Крім того, він скаржиться на підвищений артеріальний тиск, що може призвести до інсульту або гіпертонічного кризу.

 

Володимира Якименка з температурою 39 та сухим кашлем 8 квітня помістили у ШІЗО.

 

Рустема Сейтмеметова помістили до камери, де непридатні умови для перебування. Йому доводиться спати без постільної білизни на металевому ліжку. Через це у Рустема загострились проблеми з серцем та диханням, а також з'явився біль у спині. Аналогічні умови тримання у незаконно засуджених Різи та Енвера Омерових та Рустема Ісмаїлова. Зокрема, Енвер Омеров потребує хірургічного втручання.

 

Попри постійні звернення до адміністрації пенітенціарних установ, жодному з українських політв'язнів не надається належна медична допомога в умовах місць несвободи.

                                                                                                                                              

«На тлі пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 такі умови тримання та відмова у наданні належного медичного лікування громадянам України порушує норми Конвенції про захист прав людини і основних свобод та Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, розцінюю як катування або нелюдське чи таке, що принижує гідність, поводження», - йдеться в повідомленні.

 

Денісова вимагає від уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової негайного реагування: забезпечити належні умови утримання і необхідну медичну допомогу, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25 березня 2020 року.

 

«Звертаюся до міжнародної спільноти максимально посилити тиск на РФ, щоб припинити знущання з полонених громадян України та чимшвидше їх звільнити», - написала Денісова.

 

Нагадаємо, у лютому правозахисники запустили міжнародну акцію Prisoner`s Voice на підтримку заручників.

схожі новини