Новини 2020-03-31 13:40

Справа Хізб ут-Тахрір. Політв’язень Сайфуллаєв вийшов на свободу

Сайфуллаєва звинувачували в участі в діяльності терористичної організації.

Фігурант севастопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Ферат Сайфуллаєв вийшов з російської колонії в Омутнінську. Про це повідомляє «Кримська солідарність» у Facebook у вівторок, 31 березня, цитуючи адвоката Едема Семедляєва.

 

Сайфуллаєва звинувачували у ч. 2 ст.205.5 КК РФ («участь в діяльності терористичної організації»). Йому присудили п'ять років виправної колонії загального режиму.

 

Термін ув'язнення Ферата Сайфуллаєва закінчився 31 березня. Він повертається додому, але рішенням суду йому призначено 8-річний адміністративний нагляд.

 

Як повідомлялося, 2015 року в окупованому Росією Криму, в селі Орлине відбулися обшуки і арешти кримських татар. Були затримані Руслан Зейтуллаєв, Нурі Примов, Рустем Ваітов та Ферат Сайфуллаєв.

 

Нагадаємо, ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в Росії (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.