Новини 2020-02-21 09:45

Заворушення у Нових Санжарах. Що відомо на даний момент

Поліція порушила два кримінальні провадження, а очільничя МОЗ Скалецька вирішила приєднатися до евакуйованих з Китаю громадян.

Національна поліція України 20 лютого порушила два кримінальні провадження за фактом заворушень у Нових Санжарах Полтавської області, які виникли через прибуття до населеного пункту автобуса з українцями та іноземцями,  евакуйованими з китайського міста Ухань у зв’язку зі спалахом коронавірусу COVID-19.

 

 

«Під час прибуття колони автобусів з українцями, які прилетіли з Китаю, агресивно налаштовані громадяни розпочали закидати їх та поліцейських камінням. Окрім того, один чоловік намагався автомобілем здійснити наїзд на правоохоронців», - ідеться в повідомленні НПУ.

 

 

Зауважується, що для захисту громадян та припинення масового заворушення працівники поліції вимушені були застосувати заходи фізичного впливу, відповідно до вимог Закону.

 

У результаті сутичок, за наявною інформацією, за медичною допомогою звернулися дев’ять поліцейських та одна цивільна особа.

 

За даним фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 294 (Масові заворушення) та ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Водночас очільниця Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що проведе два тижні в одному приміщенні з привезеними в санаторій Нацгвардії в Нових Санжарах евакуйованими з Уханя громадянами.

 

«Я прийняла рішення приєднатися до людей в обсервації. Разом з ними я проведу наступні 14 днів в одному приміщенні, в тих самих умовах. Сподіваюся, що моя присутність заспокоїть як тих, хто перебуває в Нових Санжарах, так і решту країни", - написала міністр на своїй сторінці в Facebook у четвер ввечері.

 

 

Тим часом прем'єр-міністр Олексій Гончарук в Telegram запевнив, що всі евакуйовані з Китаю люди пройшли перевірку і не мають симптомів гострих респіраторних захворювань. Наразі евакуйовані перебувають у повній безпеці.

 

«Поговорили з людьми, які перебувають у санаторії. Пересвідчився, що є тут є все необхідне. Об’єкт знаходиться під охороною фізичною та наглядом медиків-інфекціоністів. Ситуація під повним контролем уряду», - запевнив Гончарук.

 

Він повідомив, що на території об’єкту для охорони людей залишається 300 працівників Нацгвардії, ще 100 нацгвардійців - в резерві. Нацполіція посилила патрулювання в регіоні.

 

«Троє медичних працівників, які перебували з евакуйованими людьми під час польоту, і надалі залишаються з ними. Плюс з ними на території місця обсервації буде ще один медик. Безпосередньо з розміщеними ані персонал медцентру, ані оточуючі контактувати не будуть», - додав прем'єр.

 

Нагадаємо, 20 лютого в аеропорту Харкова сів літак з Уханя з громадянами України, евакуйованими у зв’язку зі спалахом коронавірусу в Китаї. На борту літака – 45 українців, 27 іноземців та члени екіпажу, серед яких три медики.

 

Усі вони транспортовані до місця обсервації – це медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Протягом періоду обсервації (14 днів) медики проводитимуть медико-санітарне спостереження як мінімум двічі на день всіх, хто перебуває в ізоляції.

 

У зв'язку з евакуацією між мешканцями Нових Санжар та правоохоронцями відбулися сутички – при тому, що в пасажирів та членів екіпажу авіарейсу з Уханя немає жодних симптомів гострих респіраторних захворювань. Персонал «Нових Санжар» вивезли з об'єкту. У населеному пункті працюватиме оперативний штаб уряду.