Новини 2020-01-30 14:45

Асєєв у ПАРЄ закликав натиснути на Москву

Водночас раніше регламентний комітет Асамблеї дійшов висновку, що російська делегація може працювати без санкцій за анексію Криму.

У середу, 29 січня, у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі звільнений журналіст Станіслав Асєєв виступив із промовою і закликав натиснути на Москву. Текст промови він опублікував у Facebook.

 

«У нашій ситуації останню кнопку натискає Москва. Сьогодні я прошу вас тільки про одне: якщо у вас є можливість натиснути на Москву і врятувати з донбаського полону хоча б одне чиєсь життя - зробіть це заради майбутнього, в якому важливі не погони, а людина. Того майбутнього, якого Російська Федерація позбавила частину моєї країни», - сказав він і поширив відео, зняте представницею України Марією Мезенцевою.

 

 

Зауважимо: Асєєва звільнили в рамках обміну полоненими між Україною і так званими Донецькою і Луганською «народними республіками» 29 грудня 2019 року. Він мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». З 2 червня 2017 року він перестав виходити на зв'язок. 22 жовтня 2019 року так званий Верховний «суд» самопроголошеної «ДНР» засудив Асєєва до 15 років колонії суворого режиму. Також, його позбавили права займатися журналістською діяльністю на 2,5 роки. Асєєва визнали винним за статтями «організація екстремістського співтовариства», «шпигунство і підбурювання до шпигунства», «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності», «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності».

 

Нагадаємо, з 27 січня 2020 року в Страсбурзі стартувала зимова сесія ПАРЄ. Її віце-президентом з другої спроби обрали депутата Державної думи РФ Пьотра Толстого – раніше його автоматичне призначення за російською квотою оскаржила представниця України Марія Мезенцева. За її словами, Пьотр Толстой дозволяє собі «відверто антисемітські» заяви.

 

У проекті резолюції ПАРЄ зазначається, що після повернення в склад ПАРЄ Росія виконала ряд рекомендацій, що підтвердив моніторинговий комітет організації. У документі, який вже пройшов попереднє схвалення у моніторинговому комітеті, відсутні будь-які згадки про численні порушення прав людини з боку РФ  - як в анексованому Криму, так і на Донбасі.

 

29 січня регламентний комітет ПАРЄ ухвалив рішення, що російська делегація може працювати без санкцій за анексію Криму. 

схожі новини