Новини 2019-12-06 14:00

У Берліні озвучили розклад «нормандського» саміту

Робоче засідання стартує о 17:00 за київським часом.

Зустріч лідерів «нормандської четвірки» розпочнеться у Парижі 9 грудня о 16:00 за місцевим часом (17 година за Києвом). Про це в п’ятницю, 6 грудня, на брифінгу повідомила представниця уряду ФРН Ульріке Деммер.

 

 

«Робоче засідання в чотиристоронньому форматі має розпочатися о 16:00. Спільна конференція запланована на 19:00», - сказала Деммер, зауваживши, що перед засіданням німецька канцлерка Ангела Меркель проведе двосторонні зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і російським президентом Владіміром Путіним.

 

Зокрема, о 15:00 за Парижем Меркель проведе зустріч сам на сам із Путіним, о 15:30 – із Зеленським.

 

Деммер зазначила, що з жовтня 2016 року, коли відбувся попередній саміт, не вдалося просунутися в питанні мирного процесу. Але в 2019 році «з'явилася нова динаміка» та вдалося зробити конкретні кроки.

 

Нагадаємо, зустріч у «нормандському» форматі – саміт щодо вирішення збройного конфлікту на сході України. Участь беруть Україна, РФ, Німеччина та Франція.

 

Раніше Зеленський окреслив пріоритетні питання, які хоче обговорити на «нормандському» саміті: обмін полоненими, перемир’я та повне виведення всіх незаконних військових формувань на Донбасі, що передує виборам. Він додав, що не виключає включення в порядок денний саміту «газового» питання.