Новини 2019-10-09 18:12

Зеленський заявив, що "формули Штайнмаєра" для Криму не існує

Президент наголосив, що деокупація півострова неможлива без міжнародних партнерів і потужної армії.

Президент Володимир Зеленський заявив, що деокупація Криму неможлива без допомоги міжнародних партнерів України та наявності потужної армії. Про це глава держави сказав у коментарі Крим.Реалії під час відвідування виставки "Зброя та безпека" 9 жовтня.

 

Зокрема, на запитання журналіста, чи існує для Криму "формула Штайнмаєра", глава держави відповів: "Зараз немає цієї формули. Це дуже складна історія. Ви знаєте, що тут Україна, на жаль, сама не впорається. Потрібні умови наших міжнародних партнерів, повинна у нас бути ще потужніша армія. Ми поважаємо наших військових… але, чесно кажучи, треба бути дуже потужними, щоб не тільки в нас дипломатія працювала, щоби армія у нас була дійсно високого рівня".

 

 

 

Як відомо, послідовність кроків для врегулювання конфлікту на Донбасі, так звану "формулу Штайнмаєра", запропонував свого часу міністр закордонних справ Німеччини і на той час голова ОБСЄ Франк-Вальтер Штайнмаєр. Згідно з його пропозиціями, Донбас отримує "особливий статус" (тимчасово набуває чинності закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО) в день проведення виборів на окупованих територіях на тимчасовій основі. Після того, як ОБСЄ засвідчує законність таких виборів, закон набуває чинності на постійній основі.

 

Нагадаємо, посольство Німеччини в Україні пояснило так звану "формулу Штайнмайєра".

схожі новини