Новини 2019-09-20 13:47

Пристайко пояснив, чому «формулу Штайнмайєра» не затвердили письмово

За словами голови МЗС, так сталося через «технічне непорозуміння».

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що тристороння контактна група у Мінську не змогла письмово узгодити текст «формули Штайнмайєра» через технічне непорозуміння. Про це міністр повідомив «Європейській правді».

 

«В середу (18 вересня – Ред.) в Мінську ТКГ дійсно не виконала вказівки «нормандської четвірки» про письмове узгодження тексту цієї формули. Вони справді мали це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій ТКГ. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть опрацьовані пізніше», - сказав Пристайко, додавши, що імовріно, до тексту буде щось додано або забрано.

 

«У що він перетвориться – чи він залишиться без змін, чи щось буде додано – це має вирішити тристороння контактна група», - сказав міністр.

 

Пристайко не зміг сказати, коли відбудеться наступна зустріч контактної групи.

 

«Коли домовляться. Але, може, і відеоконференція буде, а не зустріч», - повідомив він.

 

Нагадаємо, «формула Штайнмайєра» передбачає порядок набуття чинності статтями «закону про особливий статус Донбасу» після проведення в ОРДЛО демократичних виборів.

 

Україна ж наполягає на поверненні контролю над кордоном і повному виведенні незаконних збройних формувань з території ОРДЛО, після чого стане можливим проведення місцевих виборів на Донбасі.

 

Пристайко 2 вересня дав згоду на «формулу Штайнмайєра» на зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

 

18 вересня у Мінську відбулося засідання ТКГ щодо ситуації на Донбасі, за результатами якого російська сторона в ТКГ заявила, що українські представники відмовились підписати «формулу Штайнмайєра».

 

Україна відповіла, коли погодиться на «формулу Штайнмайєра» після виконання низки пунктів, серед яких – повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України військ окупантів і військової техніки та інше.