Новини 2019-09-20 13:27

Зеленський підписав закон про ВАКС

Ухвала набуде чинності наступного дня після опублікування в газеті «Голос України».

У п’ятницю, 20 вересня, президент Володимир Зеленський підписав закон про початок роботи Вищого антикорупційного суду та уточнення підсудності його справ. Про це йдеться на сторінці закону на сайті парламенту.

 

Так, закон №1025 «Про внесення зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)» позначено як «повернуто з підписом від президента».

 

Він набуде чинності наступного дня після його опублікування в газеті «Голос України».

 

Нагадаємо,18 вересня Верховна Рада ухвалила закон №1025 рішенням 323 народних депутатів.

 

Закон визначає, що до ВАКС передаються усі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи ВАКС.

 

Підсудність ВАКС як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду.

 

Ця норма не поширюється на кримінальні провадження, досудове розслідування у яких здійснює або здійснювало Національне антикорупційне бюро та закінчили прокурори САП.