Новини 2019-09-12 19:22

Україна й Фінляндія підписали угоду про охорону інформації

Договір створює можливості для співпраці безпекових органів – зокрема, для протидії Росії.

Україною та Фінляндія підписали угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. Про це 12 вересня повідомили на сайті президента Володимира Зеленського.

 

Зазначено, що підписання угоди зумовлене необхідністю створення правових засад захисту інформації з обмеженим доступом, обмін якою, у разі потреби, здійснюватиметься між Україною та Фінляндією.

 

За словами Зеленського, ухвала угоди створює нові можливості для співпраці безпекових органів, зокрема у контексті протидії гібридним загрозам з Росії.

 

Положеннями договору передбачено визначення компетентних органів безпеки, відповідальних за виконання Угоди, порівняння грифів обмеження доступу, встановлення правил щодо обміну інформацією з обмеженим доступом та вимог стосовно надання доступу до такої інформації, а також унормовано зобов’язання сторін щодо забезпечення охорони інформації з обмеженим доступом та принципи її охорони.

 

З української сторони документ підписав голова Служби безпеки Іван Баканов, з фінської - Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Пяйві Маріт Лайне.

 

Крім того, очільниця Державної архівної служби України Тетяна Баранова та директор Національного архіву Фінляндії Юссі Нуортева підписали Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та Національним архівом Фінляндії.

 

Відтак сторони забезпечуватимуть доступ українських та фінських дослідників до документів архівних установ, сприятимуть поповненню національних архівних фондів копіями архівних документів, обмінюватимуться фахівцями тощо.

 

Нагадаємо, 12 вересня пройшла зустріч Зеленського і президента Фінляндії Саулі Нііністьо.

 

Сторони домовилися розвивати двостороннє військове співробітництво.