Новини 2019-09-12 17:19

Регламентний комітет запропонував усунути Геращенко від участі у п'яти засіданнях Ради

Справу депутатки у відомстві розглянули на прохання партії «Слуга народу».

Парламентський комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту пропонує Верховній Раді позбавити співголову фракції «Європейська солідарність» Ірину Геращенко участі  у п'яти пленарних засіданнях за образу депутатів фракції "Слуга народу". Про це у четвер, 12 вересня, повідомив голова комітету Сергій Кальченко.

 

«Відповідно до частини 5 статті 51 закону «Про Регламент Верховної Ради України», пропонується рекомендувати Верховній Раді розглянути питання... та прийняти рішення про позбавлення народного депутата Геращенко права брати участь у п'яти пленарних засіданнях парламенту та донести таке рішення до відома виборців через газету «Голос України», - заявив Кальченко.

 

Остаточне рішення ухвалюватиме парламент під час пленарного засідання, на яке буде винесено розгляд цього питання.

 

Сама Геращенко участі у засіданні не брала.

 

Водночас, за словами нардепа «ЄС» Миколи Княжицького, за рішення комітету проголосувала лише «Слуга народу», тоді як представники усіх інших фракцій були проти.

 

«Це рішення суперечить Конституції, бо скасовуючи недоторканність, ми дозволили депутатам з цієї трибуни висловлюватися спокійно і вільно. Вважаємо це рішення неконституційним, недемократичним і принизливим. Влада все одно зміниться, незважаючи на те, що хтось бажає побудувати диктатуру. Хтось за висловлювання буде опинятися у в’язниці. Це перший дзвіночок закінчення демократії в Україні», - заявив Княжицький з трибуни парламенту.

 

Княжицький додав, що у висловлюваннях Геращенко не було жодної образи, тому що вона не згадувала жодного депутата і жодної фракції.

 

Нагадаємо, під час вечірнього засідання ВР 10 вересня між Геращенко та «Слугою народу» стався конфлікт. Геращенко вийшла до трибуни і заявила: «П'ять років тому «зеленые человечки» захопили Крим. Зараз «зеленые человечки» захоплюють український парламент, і насправді, повністю його перекреслюють».

 

Після цих слів голова парламенту Дмитро Разумков відключив мікрофон і зауважив, що її порівняння неприпустимі. Виступ Геращенко народні депутати «Слуги народу» перебивали вигуками і оплесками. Геращенко попросила голову Верховної Ради «заспокоїти свій югенд і не давати право перекрикувати опозицію».