Новини 11:16

ФСБ і ГРУ Російської Федерації мають бути визнані терористичними організаціями - Турчинов

Секретар РНБО зазначив, що українські силові структури викрили створену спецслужбами РФ агентурну мережу, яка несе відповідальність за серію терактів на території України.

Федеральна служба безпеки і Головне розвідувальне управління Генерального штабу Російської Федерації повинні бути визнані терористичними організаціями, а Росія - державою, що розповсюджує тероризм у світі. Про це у четвер, 18 квітня, заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

 

За його словами, 17 квітня на спільному брифінгу Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України "були наведені неспростовні докази участі ФСБ та ГУ ГШ ЗС Російської Федерації в організації терактів на території України".

 

"Силовими структурами нашої держави викрито створену спецслужбами держави-агресора агентурну мережу, яка несе відповідальність за серії терактів на території України, підривів та вбивств, зокрема, співробітників СБУ та ГУР МО України. Було затримано чинних співробітників спецслужб РФ, зізнання яких свідчать про цілеспрямовану організацію ФСБ та військовою розвідкою РФ терористичної діяльності на території нашої держави", - сказав Секретар РНБО.

 

Відповідно до отриманих доказів, наголосив О. Турчинов, відповідальність за організацію терору і диверсій на території України несуть директор ФСБ РФ генерал Алєксандр Бортніков, начальник департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ генерал Дмітрій Мінаєв, начальник ГУ ГШ ЗС РФ віце-адмірал Ігорь Костюков.

 

Турчинов також наголосив, що проти всіх осіб, причетних до організації та виконання терактів, відкрито кримінальні справи. Окрім того, зазначені особи мають бути внесені як терористи до бази Інтерпола, та до санкційних списків, переконаний Секретар РНБО.

 

"Аналогічні злочини спецслужб РФ було викрито і за межами нашої країни, - зокрема, використання бойових отруйних речовин на території Великої Британії тощо", - нагадав він.

 

"Усі ці злочинні діяння дають підстави визнати спецслужби РФ, зокрема, ФСБ та ГУ ГШ ЗС РФ, терористичними організаціями, а Росію - державою, що розповсюджує тероризм у світі", - підсумував Турчинов.

 

Як повідомлялося, співробітники Служби безпеки України затримали сімох членів диверсійної групи, серед яких двоє кадрових офіцерів військової розвідки Російської Федерації.

 

Крім того, раніше голова СБУ Василь Грицак повідомив, що виконавцем теракту, унаслідок якого загинув керівник спеціального резерву Головного управління розвідки Міноборони Максим Шаповал, є співробітник так званого центру спеціальних операцій «МДБ ДНР» Олег Шутов, а його організатором, як і вбивства полковника Служби безпеки України Олександра Хараберюша, є генерал-лейтенант ФСБ РФ Дмітрій Мінаєв.

схожі новини