Новини 19:54

Ар'єв повідомив, кого з кандидатів на посаду генсека РЄ планує підтримати більшість української делегації

Ар'єв нагадав, що генерального секретаря Ради Європи обирають члени ПАРЄ.

Голова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв повідомив, що більшість членів української делегації планують підтримати кандидатуру колишнього прем'єр-міністра Литви та члена литовського Сейму Андріаса Кубіліуса на посаду генерального секретаря Ради Європи. Про це він повідомив у п'ятницю, 11 січня.

 

"Генерального секретаря Ради Європи обирають члени ПАРЄ. Більшість української делегації давно визначилась – ми підтримуємо кандидатуру Андріаса Кубіліуса, колишнього прем‘єра Литви і автора проекту плану Маршала для України", – наголосив Ар'єв.

 

 

Нагадаємо, 11 січня Рада Європи оприлюднила список кандидатів на посаду генерального секретаря на заміну чинному генсеку Турбйорну Ягланду. Зокрема, на відповідну посаду претендують четверо кандидатів: віце-прем'єр, міністр закордонних справ та оборони Бельгії Дідьє Рейндерс; колишній прем'єр-міністр Литви та член литовського Сейму Андрюс Кубілюс; екс-міністр закордонних справ та депутат грецького парламенту Дора Бакоянніс; голова Комітету міністрів РЄ, віце-прем’єр міністр та міністр закордонних і європейських справ Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.

 

Своєю чергою, заступник міністр закордонних справ Сергій Кислиця заявив, що в МЗС переконані, що на заміну чинному генсеку Турбйорну Ягланду має прийти жінка. За даними ЗМІ, із заяви Кислиці випливає, що Україна підтримає голову Комітету міністрів РЄ, віце-прем’єр міністра та міністра закордонних і європейських справ Хорватії Марію Пейчинович-Бурич.