Український тиждень № 37 (669)

Зміст номеру

На порозі нової норми

Володимира Зеленського рідко побачиш у Києві. Більшість часу президент проводить у регіонах, виконуючи роль VIP-агітатора власної партії.

Андрій Голуб

Павло Клімкін: «Треба зробити так, щоб зовнішня політика й зовнішня економіка України перебували в єдиній системі»

Тиждень зустрівся з колишнім міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, щоб обговорити ситуацію довкола Білорусі, відносини з США та Європою і шляхи просування українських інтересів за кордоном.

Юрій Лапаєв

Ціна партійного егоїзму

Чому партійний егоїзм загрожує українській державності

Роман Малко

За межами гучних декларацій

Як сьогодні визначають економічних популістів і націоналістів

Володимир Панченко

Подвійна економічна реальність

Ми живемо в унікальний час. Якщо вийти на вулицю, то все ніби як завжди: хтось спроквола прогулюється, хтось поспішає у справах, хтось сидить на літніх терасах кав’ярень і ліниво попиває каву.

Любомир Шавалюк

Примарне економічне відновлення

Чому так і не було створено необхідних умов для сталого економічного зростання України

Олександр Крамар

Занепад чи поштовх

Тиждень поспілкувався з українськими бізнесменами та експертами про те, чи відчули вони початок кризи в економіці, за яким сценарієм вона розгортатиметься та які заходи з боку держави допомагають або заважають розвиткові бізнесу

Таїсія Шорошева

Боґдан Кліх: «Безпека Польщі неможлива без демократії та безпеки України»

Тиждень поговорив із головою комісії в закордонних справах Сенату Польщі Боґданом Кліхом про реакцію польської влади на ситуацію в Білорусі, бачення відносин з офіційним Києвом та тристоронню співпрацю України, Польщі та Литви в рамках Люблінського трикутника.

Ольга Ворожбит

Die Welt: Привід вийти з газопроводу?

Грузія, Україна, МН17 — хоч би що протягом останніх 15 років робила Росія, федеральний уряд Німеччини твердо тримався газотранспортного проєкту «Північний потік-2». Однак через отруєння Навального ситуація змінюється. Чи стане немислиме можливим?

Клаус Ґайґер

Необхідна стриманість

Чому технологічним компаніям доводиться штучно пригальмовувати розвиток інновацій

Надія Баловсяк

Ідентичність підпорядкованих: двійництво, маскування і «зрада»

Валенродизм як особливість поневоленої культури. Досвід Романа Іваничука

Віра Агеєва

Татьяна Таїрова-Яковлєва: «Коліївщина змінила весь той старий світ, що існував у ранній Новий час»

Про повсякденну культуру козацької старшинської еліти, геополітичний вимір Коліївщини, а також про проблеми модернізації на українських теренах у другій половині XVIII століття Тижню розповіла російська дослідниця історії України ранньомодерного часу Татьяна Таїрова-Яковлєва.

Ганна Трегуб

Нагода відчути себе українцем

Олексій Угня із Херсонщини до війни був звичайним чоловіком: працював у своєму селі, їздив на заробітки. Але з початком бойових дій проти російських окупантів він пішов служити у розвідку в 74-й окремий розвідувальний батальйон і донині не полишає війська.

Михайло Ухман

Мир як контекст

Мир, хоч що кажіть, — поняття аж ніяк не абсолютне, а подекуди й двосічне. Одна річ — мир як результат усвідомленого компромісу, навіть якщо одна держава поступилася іншій територіями чи сферами впливу (а також контрибуціями, репараціями тощо), і зовсім інша — тупа фіксація результатів розбійної агресії.

авторські колонки Юрій Макаров

Росія повторює свої помилки

Недільні протести в Білорусі відбулися в дещо іншому контексті. Сміливість і креативність ті самі, жорстокість оперативників — теж. Проте увага трохи змістилася зі зловживань режиму до ціни, що може вимагати Росія (а Білорусь заплатити) за виживання країни.

авторські колонки Едвард Лукас

Ціна пасивності

Білоруське громадянське суспільство з надзвичайною відвагою та наполегливістю щоразу новими великими мирними демонстраціями протистоїть автократії маніпулятора виборів Аляксандра Лукашенки. Однак зростає небезпека, що народне повстання зазнає поразки через посилення режимом репресій та власну втому, що колись таки настане.

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Посередині

Наслідки пандемії COVID-19 для економіки очевидні. Їх підтверджують цифрові показники, ВВП різних країн, у різних галузях, наприклад туризм в Іспанії, Греції або Італії, рівень безробіття тощо. Вони значні, але ще важче оцінити вплив на політичні, соціальні та культурні процеси.

авторські колонки Мішель В’євйорка

Ігри самості

Гомерова «Одіссея» є cиквелом «Іліади» (див. Тиждень, № 36/2020). І не лише тому, що з неї дізнаєшся про кінець оповіді, зокрема про троянського коня. А через те, що вона пропонує зовсім інший тип драми — уже не світової, а персональної. Вдаймося до психоаналітичного тлумачення.

авторські колонки Тарас Лютий

Сік і яблука

Два місяці тому у Львові відбувався День вуличної музики. Організувати все мали згідно з протоколами.

авторські колонки Софія Челяк

Прабабусі, бабусі, мами, сестри, дружини, доньки

У ранньому дитинстві я проводив канікули на Замойщині в домі своєї двоюрідної бабусі Софії, з якою мешкала моя прабабуся по материнській лінії Анна.

авторські колонки ОНУХ