Український тиждень № 35 (667)

Зміст номеру

Влада на мінімалках

Сюжети, які постійно повторюються, навряд чи обіцяють успіх справи. Принаймні в політиці. Пояснити це можна по-різному.

Андрій Голуб

У жорнах імперії. Деукраїнізація окупованих територій

Як Росія витісняє українців і киримли з окупованого Криму та Донбасу

Максим Віхров

Книжковий ринок над прірвою

Чому український ринок культурного продукту вимагає активної підтримки з боку держави

Олександр Крамар

Андрій Домаранський: «Книгарні здатні певною мірою впливати на формування смаків читачів; відповідальна держава також має бути неабияк зацікавлена в цьому»

Тиждень обговорив з Андрієм Домаранським, директором з розвитку мережі Книгарень «Є», нагальні проблеми книжкового ринку: експансію російських видавництв, виклики дистрибуції та необхідність державної підтримки галузі.

Спільні координати

Українські видавці про потребу підтримки українського книжкового ринку та її можливі формати

Ганна Трегуб

Не вручена зірка

Що насправді відомо про подвиг майора Олексія Шепелюка

Ярослав Тинченко

Білорусь: є у революції початок…

Чи є перспективи в білоруських протестів

Сяргєй Пульша

Марія Спірова: «Значна частина владної мережі, яка керувала в Болгарії в часи комунізму, недемонтована й дотепер»

Уже другий місяць поспіль у Болгарії не вщухають протести. Тиждень поговорив з болгарською публіцисткою Марією Спіровою про причини протестів, внутрішню політичну ситуацію, а також спільні для східноєвропейських країн проблеми.

Ольга Ворожбит

Die Welt: Вибуховий слід веде до «Хезболли»

Після катастрофи в порту Бейрута з’явилися підозри, що до зберігання вибухонебезпечного нітрату амонію причетна «Хезболла». Die Welt має ексклюзивну інформацію від західних спецслужб

Даніель-Ділан Бьомер

Die Welt: Діджиталізація Балтії триває повним ходом

Цифрові державні установи, домашнє навчання й телемедицина — технічний поступ естонців, литовців і латвійців сприяє успішному доланню кризи. Цифрові рішення тут не в новинку

Ян Клаус

Понад битвою

Чи справді науковці, а також результати їхніх досліджень, не залежать від політики

Олег Фея

Релігійний кульбіт Івана Самойловича

Чому в 1685–1686 роках Київську митрополію вдалося підпорядкувати московському патріархові і яку роль у цьому відіграв лівобережний гетьман

Ярослав Гирич

Ганс Йорґен Валлін-Вейє: «З одного боку, усі ми, хто належить до європейської культури, живимося певним набором цінностей, а з іншого боку, нас душить марнославство, амбіції, нарцисизм»

Про екзистенційні виклики, які перед суспільствами ставить пандемія COVID-19, про зв’язок етики та емпатії, а також про важливість університетів як інституцій, що протистоять догматизму різного ґатунку, Тижню розповів Ганс Йорґен Валлін-Вейє — професор педагогіки, соціальної роботи та антропології в Норвезькому університеті прикладних наук у Ліллегаммері. Розмова відбулася за сприяння Українського ПЕН.

Ганна Трегуб

Вписати школярів до «Книги Добра»

Участь у міжнародних проектах стала для Наталі Тищук, шкільної вчительки з прифронтового Соледара, цілою подорожжю у світ, у якому педагоги та діти допомагають одне одному зробити навчання цікавим та змістовним.

Єлизавета Гончарова

В обороні українського Гарварда

Із певним здивуванням я прочитав заяву на сайті Українського наукового інституту Гарвардського університету про системний расизм і расистське насильство.

авторські колонки Олександр Мотиль

Прямий шантаж

Зустріч радників глав країн «нормандського формату», яка була запланована на 28 серпня, скасували з ініціативи російської сторони.

авторські колонки Денис Казанський

Шпалери з корінцями

Днями після довгої перерви я відвідав будівельний гіпермаркет і відкрив для себе елемент декору, який для інших, припускаю, є звичною частиною побуту: у відділі шпалер урочисто висить зразок із візерунком у вигляді полиць, наповнених книжковими корінцями.

авторські колонки Юрій Макаров

Коаліція з дияволом

Ознак повзучого відвороту Німеччини від трансатлантичного союзу стає дедалі більше. Черговий сигнал, що викликає занепокоєння, надійшов нещодавно від німецьких соціал-демократів. Своїми заявами про готовність після виборів у Бундестаг 2021 року вступити в коаліцію з партією «Ліві» співголови СДПН (як партії — наступниці СЄПН) Саскія Ескен і Норберт Вальтер-Бор’янс перейшли історичну червону лінію.

авторські колонки Ріхард Герцінґер

Хибна мапа

Тьєррі Бретон помиляється щодо Білорусі та Європи. Коли в Білорусі запанує свобода, то вулиці і площі з радянськими назвами буде перейменовано на честь героїв і друзів сьогодення й минулого.

авторські колонки Едвард Лукас

Сон розуму породжує чудовиськ

Омонівці наздогнали нас у коридорі спаленої Нєкрасовської бібліотеки в Москві й поклали обличчям на підлогу, а руки скрутили за спиною.

авторські колонки Костянтин Москалець

Сила неспокою

На перший погляд ця історія небувала. Проте скількох вона змусила застановитися, а то й тихцем схлипнути?

авторські колонки Тарас Лютий

Два згромадження

До президентських виборів у США лишилося менш як три місяці, а отже, виборча кампанія набирає обертів. Кінець вакацій — це пора передвиборчих з’їздів обох великих партій. Першими свій з’їзд скликали демократи. Головним завданням було офіційне висування кандидатів у президенти та віце-президенти й презентація політичної платформи.

авторські колонки ОНУХ