Український тиждень № 29 (661)

Зміст номеру

Гра втемну

Завершується третя сесія парламенту поточного скликання. В останній тиждень роботи під куполом, за висловом спікера Дмитра Разумкова, депутати працюють «понаднормово». З одного боку, це правда.

Андрій Голуб

Мовне питання: розвідка боєм

Чому проросійські сили атакують мовне законодавство і чи наважиться влада на його ревізію

Максим Віхров

Знахідка для олігарха

Як президент Зеленський підпорядковує енергетичну політику держави інтересам монополії ДТЕК

Олександр Крамар

Жан-Ерік де Загон: «Наші кредити тісно пов’язані з пріоритетами об’єднаної Європи»

Тиждень зустрівся з головою представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жаном-Еріком де Загоном, щоб обговорити діяльність та плани банку, а також методи, якими він допомагає боротися з коронакризою.

Любомир Шавалюк

Наріжний камінь української державності

Як виборювали суверенітет в передостанній рік існування СРСР

Віталій Мельничук

У різних координатах

Як було закладено фундамент незалежності української держави, а також ким і де були в цей епохальний час майбутні президенти України

Роман Малко

Оцінити свіжим оком

Тиждень поспілкувався з політиками й громадськими діячами молодшого покоління, які в перші роки незалежності були дітьми або зовсім молодими людьми. Темою розмови стали помилки початку 1990-х, яких не варто повторювати, і бачення України через 10 років, на 40-ліття здобуття суверенітету

Роман Малко

Обійти юність за ґратами

Які альтернативи кримінальній відповідальності для підлітків є в Україні

Станіслав Козлюк

Маркер відсталості

У 1990–2000-х роках на пострадянських теренах, зокрема під впливом відповідних фільмів, відбувалася романтизація організованої злочинності.

Любов Крупник

Польща: два табори

Чи справді Польща поділена так само, як і голоси між кандидатами на виборах президента?

Ольга Ворожбит

Die Welt: Новий початок у травмованій країні

Італійські праві партії об’єднуються, щоб усунути уряд на регіональних виборах у вересні. І ця стратегія може спрацювати

Вірджинія Кірст

Джихад проти «корони»

Як сприймають пандемію в мусульманському світі

Михайло Якубович

Жінка як ціль для самої себе

Про національне, гендерне й політичне у творчості Ірини Вільде

Віра Агеєва

Фабіо Дон та Марко Зеллі: «Архітектор має дбати насамперед про простір, а не про будівлі»

Про архітектуру, що народжується через дискусію, про феномен глобального міста, а також про свіжі тенденції використання громадських і житлових просторів Тижню розповіли швейцарські архітектори, засновники цюрихського Форуму теорії архітектури (F.A.T.) Марко Зеллі та Фабіо Дон.

Ганна Трегуб

Кохання і чорнослив

Ольгу та Анатолія Кептанарів познайомив Майдан. Але це була не зовсім типова історія кохання з першого погляду посеред барикад.

Єлизавета Гончарова

Час співпрацювати

Як я розумію, мета нового позову Нідерландів проти Росії — відкрити ще один шлях для нападу на Кремль, який і далі заперечує свою очевидну та задокументовану причетність до збиття літака рейсу MH17 і масового вбивства 298 невинних осіб.

авторські колонки Джеррі Скіннер

Незавершена справа

Ухвалена тридцять років тому Декларація є історичним актом, який започаткував процес мирного відновлення державної незалежності України. Тоді Україна була частиною СРСР, де панував тоталітарний комуністичний режим.

авторські колонки Володимир Василенко

Монументальна присутність

Софійський собор, Ая-Софія, що колись був найбільшою церквою у світі, стане мечеттю. Турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган скасував рішення, яке 1931 року прийняв засновник сучасної Туреччини Мустафа Кемаль Ататюрк, про перетворення священного храму на секулярний музей.

авторські колонки Едвард Лукас

Уникнути четвертої тиранії

Минулими століттями тривалий час чинною була теорія «двох мечів»: світської влади, яка дбала про управління державою, і церковної влади, яка стежила за тим, щоб це управління було справедливим і спрямованим до добра.

авторські колонки Мирослав Маринович

Імена як подоби

Чи можливо уявити світ без імен? Ідеться навіть не про назви речей, місць і подій, хоча вони — також імена. Обмежмося людськими йменнями.

авторські колонки Тарас Лютий

Наслідуй імітатора

Оскар Вайлд у 1889 році видав діалог «Занепад брехні», у якому серед інших блискучих афоризмів прохопився одним надзвичайно влучним зауваженням і мимоволі сформулював закон, який остаточно утвердився в минулому і, вочевидь, стане аксіомою в нашому столітті: «Життя наслідує Мистецтво значно більше, аніж Мистецтво наслідує Життя».

авторські колонки Максим Нестелєєв

Я не цензор

7 липня на сторінці журналу Harper’s було опубліковано відкритого листа понад 150 учених, письменників, митців як вислову протесту проти щоразу поширенішої культурної цензури (cancel culture).

авторські колонки ОНУХ