Український тиждень № 16 (648)

Зміст номеру

Переписування історії. ДБР озвучує меседжі адвокатів Януковича

У справах Майдану стався черговий сумнівний поворот. Зранку 10 квітня Державне бюро розслідувань (ДБР) прийшло з обшуками до колишньої депутатки «Народного фронту» та учасниці Майдану Тетяни Чорновол. Причиною цього стали події 18 лютого 2014 року, а саме підпал офісу Партії регіонів у Києві на вулиці Липській.

Станіслав Козлюк

Спокуса диктатури

Чи справді епідемія COVID-19 спонукатиме українців шукати «сильної руки»

Максим Віхров

Не «чорний лебідь». Як COVID-19 змінить медичну сферу

Інфекції неминучі. Якісь із них людство побороло за допомогою вакцин, якісь досі мутують і виживають.

Ганна Чабарай

Експорт – імпорт – карантин

Як на зовнішній торгівлі України позначаються обмеження, пов’язані зі стримуванням коронавірусу

Олександр Крамар

Win-Win. Що необхідно для успішного державно-приватного партнерства

Співпраця між урядовими організаціями та бізнесом є складовою частиною Цілей сталого розвитку, що їх визначила ООН. Успішно реалізовані проекти варіюються в різних сферах: від кібербезпеки до комунальних господарств, від оновлення системи телемедицини в Іспанії до електропостачання в Бразилії. Однак у них усе ж таки є дещо спільне — вміле поєднання найкращих рис обох учасників. Яким може бути рецепт ідеального партнерства між державою та бізнесом?

Юрій Лапаєв

Спільними зусиллями

Пандемія COVID-19 стала новим викликом для систем охорони здоров’я, урядів та повсякденних людських звичок.

Ганна Чабарай

Ґінтаутас Дирґела: «У зустрічах керівника компанії з міністром немає нічого поганого, якщо тільки їх не намагаються приховати»

Директор із корпоративних питань та комунікацій компанії JTI Україна, що належить до десятки найбільших платників податків, розповів Тижню про особливості співпраці з державою на прикладі свого підприємства.

Відродження на чолі з Брюсселем

Як Європейська комісія шукає гроші, ідеї та інноваційні концепції

Алла Лазарева

Ґжеґож Жечковський: «У Польщі триває дуже небезпечна гра довкола Смоленської трагедії: вона політична й до того ж підкріплена величезною дозою цинізму»

Напередодні 10-ї річниці Смоленської катастрофи Тиждень поговорив із Ґжеґожeм Жечковським, журналістом-розслідувачем польського тижневика Polityka та автором книжки «Післясмоленська катастрофа. Хто розділив Польщу» («Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę», 2020) про наслідки, які ця катастрофа має для польського суспільства й політики, а також про роль проросійських сил і власне Кремля в поширенні конспірологічних теорій щодо аварії.

Ольга Ворожбит

Die Welt: Нові переговори про майбутнє нафти

Через пандемію коронавірусної хвороби та саудівсько-російську цінову війну котирування обвалилися. Тепер з’являється нова ієрархія нафтових держав

Штефан Бойтельсбахер

Демократичний локдаун

Як карантинні заходи впливають на перебіг передвиборчих перегонів у США

Христина Вовчук

Не відкладати життя на «після карантину»

Як запобігти психічним розладам і загостренням в умовах пандемії та самоізоляції

Ксенія Фукс

УВО: історія з багатьма невідомими

Штрихи до «неканонічної» версії формування українського націоналістичного руху ХХ століття

Святослав Липовецький

Абдель Азіз Берґут: «Ісламська філософія має стати динамічнішою у вирішенні практичних питань»

Про сучасний стан ісламської філософії, глобалізацію та проблеми, які вона висуває перед мусульманською спільнотою, Тиждень поспілкувався з малайзійським дослідником ісламської думки та цивілізації Абделем Азізом Берґутом.

Ганна Трегуб

Труднощі дорослішання

Цьогорічний Docudays UA, який уперше відбудеться онлайн, розповість про права дітей та підлітків у контексті державної політики, а також представить голос молоді в обговоренні суспільних питань

Ганна Трегуб

Розвідниця з крилами

Аліна Косовська переїхала зі столиці в прифронтову Авдіївку з початком війни. За ці роки вона змінила статус волонтера на статус добровольця в складі батальйону, а потім знов зайнялася благодійністю.

Єлизавета Гончарова

ДБР приходить зранку

До Тані Чорновол прийшли з обшуком у найкращих традиціях: ранесенько-вранці. Вилучили пістолет і гвинтівку загиблого на фронті чоловіка. Вручили виклик на засідання з обрання запобіжного заходу, яке мав проводити суддя Вовк: той самий Сергій Вовк, якого неодноразово відстороняли від роботи за порушення закону й заздалегідь неправосудні рішення.

авторські колонки Юрій Макаров

Розмаїття моделей

Чи існує ідеальне державно-приватне партнерство? Теоретично — так. Але на практиці бізнес і держава — як чоловік та дружина: скільки сімей, стільки й моделей взаємного існування. Кожна з них утворилася під впливом унікальних обставин. Якісь моделі стають взірцями для наслідування. А деякі відходять від початкових принципів взаємного існування так далеко, що їх узагалі важко назвати партнерством.

авторські колонки Любомир Шавалюк

Сотні мільярдів... навіщо?

З моменту поширення COVID-19 у Європі держави — члени Євросоюзу досить швидко вдалися до безпрецедентних кроків на захист виробництва й бізнесу.

авторські колонки Ален Ґіймоль

Час покласти край китайським тортурам

Кінець мріям. Упродовж 20 років панувало уявлення про те, що економічне зростання Китаю не має політичної ціни.

авторські колонки Едвард Лукас

Тест на здоровий глузд

Довкола COVID-19 спостерігається протистояння двох таборів: здорового глузду і дрімучості. Перший звертається до розуму, науки, знань, аргументації та послідовного демонстрування фактажу. Натомість другий апелює до віри, переконань, містичних знаків, теорії змови й сил темряви.

авторські колонки Мішель В’євйорка

Любов Орфея

Щойно життя сходить зі звичного перебігу подій — одразу поринаєш у всілякі чудасії.

авторські колонки Тарас Лютий

Перла та шурхіт золотого піску

«Розкіш потребує часу і для створення, і для споглядання; ніщо з того, що з’являється надто швидко, не є розкішшю», ― казав мій батько.

авторські колонки ОНУХ