Український тиждень № 4 (636)

Зміст номеру

Курс на манівці

Президент в Омані (із загадковою місією), президент у Давосі (розповідає про недолюблених і недоінвестованих), президент в Ізраїлі (слухає «переможця» Путіна). Графік Зеленського напружений, робота кипить. Не відстають й урядовці: то міністр освіти поскаржиться на зарплату, то прем’єр після «зливу» записів неформальних переговорів збереться у відставку.

Дмитро Крапивенко

ДБР: сумнівний перезапуск

Як адвокат Віктора Януковича займатиметься справами Майдану в Державному бюро розслідувань

Станіслав Козлюк

Банківський сектор: згори униз

Чому прибутки українських банків падатимуть і які ризики має банківська система

Євген Дубогриз

ЗСУ: Генеральна візія

Як бачать розвиток українського війська в найближчі 10 років у Генеральному штабі

Володимир Заблоцький

Дорогі «квадрати»

У яких житлових умовах перебувають українці, чого вони хочуть і чим їм може допомогти держава

Максим Віхров

Зеленський: відлуння нульових

Як КВН трансформувався спочатку в бізнес, а тоді в політичну гру

Андрій Голуб

Народ у дЗЕркалі

Які риси українського суспільства втілює в собі Володимир Зеленський

Максим Віхров

Десь посередині

Чим Зеленський приваблює виборців на звільненому Донбасі

Денис Казанський

Зеленський - президент доби постдемократії

Які фактори визначають імідж Володимира Зеленського за кордоном

Ольга Ворожбит

Лихо «спорту поза політикою»

Як «русский мир» потрапляє в середовище українських професійних спортсменів

Іван Вербицький

Київська агломерація: вийти за межі

Чому столиця критично потребує розширення і нових територій

Роман Малко

Die Welt: Чи стає Трамп зухвалим?

Ескалації, якої боялися після вбивства іранського генерала й терориста Солеймані, не сталося. Чи може це спонукати президента США до чергових авантюр?

Клеменс Верґін

Лоуренс Фрідман: «Якщо занадто розслабитеся, то матимете приховану експансію»

Під час третього Львівського безпекового форуму Тиждень поспілкувався з професором військових наук Королівського коледжу (Лондон) Лоуренсом Фрідманом про сучасні конфлікти, світові наддержави та стратегію для України.

Юрій Лапаєв

Die Welt: Що німецька розвідка може робити за кордоном?

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) збирає інформацію за кордоном і, за словами критиків, дозволяє собі там майже все. Репортери-розслідувачі з усього світу позиваються у Федеральний Конституційний суд на закон про BND

Ібрагім Набер

Білоруські заробітчани: За довгим рублем

Що змушує білорусів шукати заробіток за кордоном

Сяргєй Пульша

Die Welt: Сотні тисяч громадян покидають Німеччину

Нові дані федерального уряду свідчать про значну еміграцію німців. Зокрема, іноземців прибуло на 460 тис. більше, ніж осіб, які покинули ФРН. Особливо багато іммігрантів з двох країн

Марсель Лойбехер

Розірвати коло тривоги

Як долати панічні атаки

Ксенія Фукс

Забутий конгрес

Як Немирів у серпні — жовтні 1737 року став епіцентром світової дипломатії

Ярослав Гирич

Олеся Моргунець-Ісаєнко і Тарас Лазер: «Коли ми стали працювати над документалкою про Грубешівську операцію, зовсім інакше подивилися на історію Другої світової війни»

Тиждень поспілкувався з Олесею Моргунець-Ісаєнко і Тарасом Лазером, режисеркою та сценаристом документального фільму «Рубіж. Грубешівська операція». Стрічка розповідає про українських і польських повстанців, — упівців та членів Армії Крайової, — які після тривалої ворожнечі та спротиву спершу німецькій, а потім радянській окупації усвідомили безглуздість взаємної боротьби й 1946 року об’єдналися для спільного протистояння СРСР.

Ганна Трегуб

Штучний інтелект підкорює Голлівуд

Не один голлівудський фільм зібрав чималу касу на сюжеті, побудованому навколо штучного інтелекту, а сьогодні голлівудські продюсери вже й самі не проти скористатися перевагами цієї технології

Катерина Койдан

Нетиповий Соколик

Олександр Соколов, якого в його рідному Мирнограді знають як Сашка Соколика, один із тих, кого зараз називають неофіційними лідерами: він не тільки ініціатор багатьох місцевих молодіжних проектів, а й автор незалежної інтернет-спільноти «Типовий Мирноград», популярної в шахтарському містечку.

Єлизавета Гончарова

Між ізоляціонізмом і глобалізмом

Нинішній президент США Дональд Трамп прийшов до влади під гаслом «Америка понад усе!», явно прагнучи полегшити тягар міжнародних зобов’язань своєї країни аж до рівня ізоляціонізму з очевидною перевагою внутрішньої політики над зовнішньою.

авторські колонки Ігор Лосєв

Свій хлопець

«Свой парень не профессия», — учив мене колишній шахтар, потім мій колишній шеф, а нині громадський активіст Олександр Тертичний. У них на шахті в Горлівці так казали. Так от, тепер уже професія.

авторські колонки Юрій Макаров

Путін — майстер правовійни

У середу, 15 січня 2020 року, Владімір Путін укотре продемонстрував світовій і російській аудиторії, що він майстер стратегічних сюрпризів, принаймні коли йдеться про вибір сприятливого часу для несподіваних кроків.

авторські колонки Марк Войджер

18 брюмера маленького дзюдоїста

У 2007-му, за рік до призначення Дмітрія Мєдвєдєва дупою, яка чотири роки зберігатиме й грітиме президентське крісло для Путіна, в Росії був популярним коротенький анекдот: «2020 рік. Путін знову кладе руку на Біблію і х… на Конституцію». Якими молодими ми були, як наївно гадали, що, тільки поклавши руку на Біблію, можна покласти щось на Конституцію.

авторські колонки Катерина Барабаш

Зупинити дракона

У Міжнародному аеропорту «Мінськ» дороговкази трьома мовами: російською, англійською і… китайською. Мені пояснили, що метою є не так гостинність до китайських відвідувачів, як спроба нагадати російським, що навіть їхні скромні молодші брати в Білорусі мають різні опції.

авторські колонки Едвард Лукас

Доба експертів

Британські науковці повідомили, що довіряти можна тільки інформації, яку оприлюднили британські науковці. Зокрема, підтвердили правдивість слів критянина про те, що всі мешканці Криту — брехуни.

авторські колонки Максим Нестелєєв

Нерозлучні

Письменство інколи нагадує подвоєння дійсності. Проте заради не простого її дублювання, а радше мислимого експерименту, що мусить справляти на нас зворотний вплив. Водночас принцип подвійності в літературі допомагає випробовувати кардинальні шляхи особистого розвою. Для стислого висліду цієї тези звернімося до роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

авторські колонки Тарас Лютий

Місто-держава?

Я недавно повернувся з Буенос-Айреса, сповнений свіжих вражень про життя в мегаполісі, де мешкає 13 млн осіб, одна третина населення Аргентини.

авторські колонки ОНУХ