Катерина Барабаш

Тролінг Патріарха

27 Липня 2013
Доки вся Росія переживає емоційний шок через події навколо Алєксєя Навального, духовні лідери вкотре оголошують «пастві» про кінець світу. Цього разу він підкрався підступно ззаду в особі лукавого гомосексуала, що змусив цивілізований світ легалізувати одностатеві шлюби.

Відкашлявшись нарешті від нанопилюки й зітхнувши з полегшею після нейтралізації такого смертельного ворога, як дівчатка з гурту Pussy Riot, Патріарх Кірілл знову започувався незатишно, вловивши явний запах сірки. Відомо, що нюхові як його, так і будь-якого іншого чиновника навколопутінських структур притаманно фіксувати небезпечні запахи в місцях, дивним чином віддалених від справжнього епіцентру зла. Тому зрозуміло, що грядущий Апокаліпсис буде викликано, на думку предстоятеля РПЦ, величезною небезпечною бандою шкідників людства, які називаються геями. Вони ж бо й ведуть світ до загибелі. «Це дуже небезпечний апокаліптичний симптом», – висловився Патріарх про легалізацію одностатевих шлюбів у деяких гнилих європейських країнах, що геть розгубили духовність.

Імовірно, предстоятель переконаний, що Бог карає людство кінцем світу за територіальною і націо­нальною ознакою. «Ми повинні робити все для того, щоб на просторах Святої Русі гріх ніколи не утверджувавсь як закон держави, бо це означає, що народ ступає на шлях самознищення».

Типовий політичний тролінг: якщо події пішли в непотрібному річищі, слід закинути сумнівну думку, щоб усі миттю переключилися на нові чвари

Патріарх абсолютно точно знає, де гріх, а де ні. Поєднуватися законним шлюбом чоловікові з чоловіком або жінці з жінкою – це гріх. Позиватися до сусідів, вимагаючи з них мільйони за те, що попсували круту патріаршу квартиру, не гріх. Вступати в «симфонію із владою» (термін, придуманий Кіріллом) – це тим більше не гріх. Зайве й казати про те, що схвалювати так званий закон Діми Яковлєва, згідно з яким тисячі хворих російських дітей утрачають навіть надії на нову сім’ю, лікування й виживання, – це не гріх.

Ну так, адже малята помиратимуть на території Росії, тобто під омофором православ’я. Нині вже всі призабули, але не так давно Кірілл виступав проти того, щоб російських алкоголіків лікували американці: адже краще здохнути під російським парканом, ніж видужати на заокеанському ліжку. Краще доживати недовгий свій тяжкий вік православним, ніж нахабно коптити небо здоровим протестантом…

Проповідь на Красній площі, де Патріарх висловився з приводу могутнього гейського лобі в Росії, – це не що інше, як банальний тролінг. Новий жанр проповіді. Нова іпостась РПЦ. Не про корупцію-бо висловився, не про обжерливість, не про розпусту, а чи гординю, зрештою. Та й справді, хіба то гріхи? Що таке дрібна купка грошолюбів, котра тихцем краде жалюгідні мільярди доларів на теремах святої Русі, порівняно зі страшною бандою геїв, які є джерелом загрози для всього цілком православ’я? Що таке оті милі, зворушливі неправедні суди порівняно з монструозною ордою гомосексуалів, які піддали сумніву можливість обмеження свободи власного статевого вибору?

Яка несподіванка, що саме зараз вирішив Патріарх пройтися по геях! Не вчора, не завтра – чомусь саме в ці дні, коли історія із судом над Навальним набула в очах влади масштабів стихійного лиха. Бувають-бо збіги. Типовий політичний тролінг: якщо події пішли в непотрібному річищі, слід закинути сумнівну думку, щоб усі учасники подій миттю переключилися на нові чвари. Те, що це технологія, стало абсолютно зрозуміло наступного дня, коли вслід за Патріархом стусанів геям та їхнім прибічникам надавав улюбленець православної публіки, штатний блазень патріархії Всєволод Чаплін. Він охоче включився у веселу гонку тролів, давши інтерв’ю одній із російських телекомпаній на ту саму тему. «Якщо можна називати шлюбом статеве збочення, значить скоро можна буде брехати, можна буде влаштовувати тотальне стеження за людиною і використовувати її приватне життя задля політичної мети, як це відбувається нині на Заході. Дуже скоро можна буде вбивати людей похилого віку, як зараз можна вбивати ненароджених малюків», – розвинув думку керівника речник.

Цікаво, чому він сказав тільки про ненароджених малюків? Мабуть, тому що закон Діми Яковлєва поширено саме на народжених?

Того ж таки дня інший «пастирь зємлі русской», Нікіта Міхалков, оголосив геїв ворогами кінематографа. Мовляв, у світі, де узаконені одностатеві шлюби, годі чекати на справжнє духовне кіно. Словом, наступ на ворогів православ’я в особі представників сексменшин пішов по всіх фронтах.

Усе-таки чудова країна Росія – розвинута, сильна, благополучна. Добре живеться в ній пенсіонерам і сиротам, бюджетникам і мігрантам, лікарям і фермерам, хороші російські авто літають прекрасними дорогами, що їх побудували мудрі губернатори-безсрібники. Усі проблеми давно вирішено, залишилось хіба викоренити содомію, від якої Патріарха з чапліними та міхалковими так нудить, що й зайвий лендровер не тішить.