Ігор Лосєв

Щедрий дарунок колонізаторам

16 Лютого 2021
Ця колізія пов’язана з діяльністю віце-прем’єр-міністра і міністра у справах тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова.

Знаний  російський політолог і опозиціонер Андрій  Піонтковський вважає Резнікова представником патріотичної частини нинішньої політичної команди Зеленського - Шмигаля. Подейкують,шо на всіх перемовинах  з приводу Криму і Донбасу він демонструє послідовну проукраїнську позицію. Однак останнім часом пан Резніков робить кроки і заяви, що змушують дещо сумніватися в цьому.

 

Заступник головного редактора кримськотатарського телеканалу  ATR Айдер Муждабаев нещодавно поскаржився на те, що канал піддається фінансовому тиску, що ставить під загрозу саме його існування. Він  пов’язує це з позицією Олексія Резнікова...Єдиний у світі кримськотатарський телеканал ATR був вигнаний з Криму окупантами. ATR - один з небагатьох каналів, що здатні так чи інакше прориватися до інформаційного простору півострова. На материковій Україні ATR часто мав проблеми з державними інстанціями. Але тепер проблеми посилилися. Резніков запропонував ATR замість звичайного фінансування подати документи на конкурс, куди вже звернулися 14 організацій. Хіба можна матеріальну підтримку такому телеканалу ставити в залежність від конкурсного випадку? Насправді це означає відмову в фінансуванні.

 

І тепер ATR змушений звертатися по допомогу до президента США Джозефа Байдена, до Великої Британії, до Європейського Союзу і т.д. Треба думати, що там допоможуть. Але як на цьому  тлі виглядатиме Україна? ATR – це індикатор готовності України боротися за повернення Криму. Якщо Україна поводитиметься вище  описаним чином, то це означатиме, що з утратою Криму вона змирилася. Який тоді сенс створювати різні „Кримські платформи” на рівні МЗС, мобілізовувати західну дипломатію, громадську думку, якщо не виконувати свій елементарний політичний і моральний обов’язок?

 

Читайте також: Мрії під новорічною ялинкою

 

І друга  заявка Резнікова, котра здивувала і обурила кримськотатарських лідерів. Віце-прем’єр сказав, що тим громадянам Російської Федерації, які приїхали на постійне проживання до півострова Крим, починаючи з 20 лютого 2014 року під час агресії РФ проти України і протягом окупації, нададуть можливість і в подальшому проживати в українському Криму після деокупації, забезпечивши російських громадян дозволами на проживання.

 

Що  це означає? Треба нагадати, що до Криму були відправлені і приїхали після початку російської окупації вельми специфічна частина населення Росії. Це люди з суто колонізаторським мисленням, з презирством до корінного населення, ”собіратєлі зємєль”, прихильники путінського варіанту „єдіной і нєдєлімой імперії”, це свідомі вороги України. Люди іншого типу залишилися дома в Росії. Колонізатори прибули до Криму не просто, а з певною ідеологічною місією. Так, поміж них є люмпени, волоцюги та шукачі пригод, але переважна більшість-це люди ідейні, з яскраво вираженою антиукраїнською позицією. Дати їм дозвіл на проживання в українському Криму означає погодитися на існування на стратегічному півдні України потужної 5-ї колони Кремля. 5-ї колони вистачає скрізь в Україні, але в Криму, якщо заява Резнікова буде реалізована, буде не просто 5-та колона, а її, так би мовити, спецназ.

 

Читайте також: Сеанс співчуття

 

І як Резніков, котрий як заведено тепер, полюбляє посилатися на Конституцію і Закон, збирається з усіх тих росіян знімати статтю Карного кодексу України про відповідальність за незаконний перетин державного кордону України? Там невеличке покарання, десь від 3-х років ув’язнення, але все ж... Це буде нова міна не дуже уповільненої дії під Українську державу, це буде підстава для постійного політичного, дипломатичного і військового втручання РФ(чи того, що від неї залишиться) у справи України.

 

І зрештою, це удар по кримськотатарському народу, який в такому випадку буде позбавлений останніх надій на облаштування свого національного життя в Україні. Після всіх геноцидів і депортацій кримські татари становлять в Криму заледве 15% населення. Російські колонізатори (легітимізовані паном Резніковим?),зведуть кількість  кримськотатарського народу на півострові до 5-7%. Цей народ побоюється, що в такому випадку можуть зовсім знехтувати його національними правами та потребами. Бо кримських  татар зведуть до абсолютної меншості на власній етнічній та історичній території. Чому Резніков вирішив зробити такий дарунок тим, хто прибув до українського Криму в обозі агресорів і окупантів, поки що залишається загадкою...