Новини 2011-12-29 21:26

Азаров заборонить чиновникам орендувати автомобілі

Прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив про ухвалення урядового рішення щодо скорочення вдвічі кількості службових автомобілів та заборону оренди автомобілів чиновниками. Про це він заявив, відповідаючи на запитання користувачів соціальної мережі Facebook.

«Буквально днями я підписав розпорядження уряду про скорочення у 2 рази кількості службових автомобілів. Зараз готується рішення Уряду про заборону оренди автомобілів чиновниками та керівниками державних підприємств», - поінформував прем’єр-міністр.

Як відомо, протягом 2011 року діяла заборона на придбання дорогих автомобілів для посадовців за державний кошт. Питання дотримання цієї норми перебувало на особистому контролі прем’єра, зазначає урядовий портал.

«Спроби деяких чиновників попри заборону купити дорогу машину за казенний кошт були заблоковані Державним казначейством. Жоден автомобіль в обхід режиму жорсткої економії куплений не був. Дехто з керівників, який хотів уладнати службові справи на розкішних авто, поплатився за таке своє бажання посадою», - йдеться у повідомленні.

«Наразі глава уряду вважає необхідним посилити контроль за витрачанням державних коштів, зокрема не допустити, аби посадовці роз’їжджали на орендованих за казенні гроші  розкішних машинах – відповідне рішення уже готується», - повідомляє прес-служба Кабміну.

Нагадаємо, у грудні 2010 року прем’єр-міністр України Микола Азаров звільнив з посади голови Державного казначейства України Сергія Харченка, який порушив заборону на покупку дорогих авто за бюджетні кошти.

У листопаді 2011 року за спробу придбати за рахунок державних коштів автомобіль BMW X5 звільнили директора державного підприємства «Теплоелектроцентраль-2 «Есхар» у Харківській області.

А у Донецьку звільнили начальника Управління капітального будівництва міськради Федора Федоренка за купівлю дорогого автомобіля - Volkswagen Passat B7 Comfortline лімузин вартістю 324 тис. грн.

У грудні прокуратура Житомира визнала незаконним рішення міськради про виділення з бюджету міста 600 тис. грн для придбання та реєстрації легкового службового автомобіля, передбаченого для обслуговування керівництва міської ради.

схожі новини