Новини 12:27

Ліберали ПАРЄ закликають Україну відмовитися від політичних судових процесів

Неприпустимо, щоб політичні рішення використовувалися як привід до кримінальних присудів. Про це кореспондентові Тижня заявила голова групи лібералів та демократів у ПАРЄ Анн Брассер.

«Я можу лише додати свій голос до численних інших, хто висловив свою незгоду з вироком Печерського суду в Києві стосовно колишнього прем”єр-міністра Юлії Тимошенко», - зауважила Брассер.

За її словами, всі різновили політичної мотивації та селективного правосуддя заважають розвиткові демократії в Україні.

 «Кожна демократична країна мусить чітко відокремити судочинство від політики, поставити до дії цілковито незалежне правосуддя та назавжди відмовитися від практики політичних процесів у судах», - наголосила Брассер

Голова ліберальної групи ПАРЄ також зазначила, що не вповноважена висловлювати офіційну позицію уряду своєї держави - Люксембурга, але висловила сподівання, що «всі країни-члени ЄС дійдуть згоди та засудять недавні події в Україні».

Як повідомлялось, міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе наголосив, що вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

«Франція вважає повагу до стандартів правової держави, та зокрема - повагу до принципу незалежності судочинства в Україні провідним критерієм у відносинах цієї держави з Європейським Союзом, зокрема у перспективі підписання угоди про асоціацію», - підкреслив глава зовнішньополітичного відомства Франції.

Нагадаємо, Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році.