Новини 2011-07-26 07:19

Кількість жертв трагедії в Норвегії зменшили до 76 людей

Поліція Норвегії переглянула дані щодо загиблих у результаті подвійного теракту в країні і заявила, що загинуло не 97 людей, а 76.Про це заявив прес-секретар поліції 25 липня.

За даними норвезької поліції, у результаті двох терактів, скоєних у п'ятницю, 22 липня, загинуло 76 осіб - 8 в результаті вибуху в урядовому кварталі Осло і 68 - на острові Утой. Ще близько 100 людей отримали поранення.

До цього часу вважалося, що жертвами терактів стали 93 людини.

По всій Норвегії в понеділок увечері 25 липня пройшли демонстрації і факельні ходи в пам'ять жертв нападів минулої п'ятниці. За даними ЗМІ, у них взяли участь близько 150 тисяч людей.

Між тим Андерс Берінг Брейвік, обвинувачений у здійсненні вибуху в центрі Осло і бійні на острові Утой, заявив в ході судового засідання в понеділок, що він входив в організацію, в якій "є ще два осередки".

Згідно з даними поліції, існування таких осередків малоймовірно, проте прокурор Хатлі підкреслив, що не може "повністю виключити версію про те, що до подій минулої п'ятниці не причетні інші люди".

Брейвік взяв на себе відповідальність за вчинення цих нападів, однакне визнав себе винним зазвинуваченнями у тероризмі. За його словами, він хотів покарати правлячу в Норвегії Трудову партію за те, що вона допустила масову імміграцію.

Суддя відправив Брейвіка під варту на вісім тижнів, перші чотири з яких він проведе в повній ізоляції. Йому заборонено отримувати листи і приймати будь-яких відвідувачів, крім свого адвоката.