Новини 2017-12-30 13:16

В Україні розробили новий проект закону про систему реабілітації ветеранів АТО

За словами Наталії Зарецької, в основі лежить доробок міжвідомчої робочої групи, яка активно співпрацювала з оцінювальною місією ВООЗ з питань обмеження життєдіяльності та реабілітації.

В Україні розробили новий проект закону про систему реабілітації ветеранів АТО. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла керівник офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька.

За її словами, в основі законопроекту лежить доробок міжвідомчої робочої групи, яка активно співпрацювала з оцінювальною місією ВООЗ з питань обмеження життєдіяльності та реабілітації.

"Був сформульований законопроект, до нього надіслали пропозиції всі зацікавленні сторони. Однак приблизно наприкінці жовтня ми отримали 18 листів від різних громадських організацій, які входять до складу асамблеї організацій осіб з інвалідністю. Усі листи абсолютно ідентичні за змістом. Організації вважають, що чинний закон про реабілітацію осіб з інвалідністю хороший, єдина проблема – недостатність фінансування, і вони дуже просять не змінювати законодавство, а посприяти додатковому виділенню коштів", – розповіла Зарецька.

Вона також наголосила, що йде робота над "законопроектом про реабілітацію ветеранів війни, осіб, які перебувають на військовій та спеціальній службі, а також деяких інших категорій населення".

"Це робоча назва, можливо вона ще буде уточнена. Деякі інші категорії населення – це особи, звільнені з вимушеної ізоляції (заручники, військовополонені, члени сімей всіх цих категорій, також члени сімей зниклих безвісти). Третя категорія – особи, які постраждали від надзвичайних ситуацій, причому тут є як фахівці, які ліквідували ці ситуації, так і ті, хто брав участь – волонтери, а також населення, яке постраждало", – уточнила Зарецька.

схожі новини