Місія МВФ в Україні

МВФ-тест. Перевірка олігархами

Проблеми нової влади з Міжнародним валютним фондом є симптомом переважання в її діях інтересів олігархічного оточення над національними

7 Жовтня 2019

МВФ погіршує прогнози через Brexit та Китай, а у Давосі оцінюють ризики

Головні новини світової економіки в огляді Тижня

23 Січня 2019

Бюджетна ніч заради МВФ: лобі Ляшка, агробарони та президентський фонд

Попри оптимістичні прогнози на швидке прийняття бюджету-2019, голосування за кошторис країни на наступний рік затягнулося майже на добу.

23 Листопада 2018

Сценарії майбутньої кризи

Чим загрожує Україні припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом

26 Червня 2018

The Economist: МВФ не диявол

Чому аргентинці помиляються, коли вішають усіх собак на інших

3 Червня 2018

The Economist: Місце під сонцем для темної конячки

Венесуельська криптовалюта: порятунок чи пшик?

31 Березня 2018

Рік жовтої земляної… невизначеності

Доволі продуктивним для країни видався 2017 рік. Ним можуть бути задоволені ті, хто прагне змін на краще й намагається їх утілювати.

5 Січня 2018

Зовнішній борг: час розплати наближається

Які сценарії розвитку подій чекають на Україну в роки пікових виплат зовнішнього боргу

29 Липня 2017

Девід Ліптон: «Україна не може загальмувати або піти у зворотному напрямку»

Минулого тижня у Вашингтоні відбувалися Весняні зустрічі МВФ та Світового банку — один із головних щорічних світових економічних форумів, де обговорюють поточні тенденції та перспективи економік світу, регіонів і окремих країн. На запрошення МВФ Тиждень відвідав Весняні зустрічі й, скориставшись нагодою, розпитав першого заступника директора-розпорядника МВФ про деталі та перспективи співпраці фонду з Україною.

28 Квітня 2017

Білі плями меморандуму з МВФ

Про ключові елементи дальшої співпраці з МВФ

13 Жовтня 2016

Світ про Україну: для виборів на Донбасі потрібен повний відхід російських військ і техніки

Протягом тижня західні ЗМІ писали про можливі вибори на Донбасі, фінансову допомогу, свободу преси в Україні та дефляцію в українській економіці

9 Травня 2016

Сьюзен Шадлер: «Досі не зрозуміло, чи має Україна волю проводити реформи»

Тиждень розмовляв із колишнім заступником керівника Європейського департаменту МВФ про співпрацю Фонду з Україною в минулому та сьогодні, причини недовіри міжнародних кредиторів до нашої держави та роль міжнародного кредитування у вітчизняній економіці.

25 Квітня 2016

Прощавайте, донори!

Чи допоможе призначення уряду відновити співпрацю з міжнародними кредиторами

25 Квітня 2016

Ревізія в кишенях

Які виклики чекають на бюджет-2016

2 Жовтня 2015

Жером Ваше: «Економічний популізм завжди спокусливий у скрутні часи, але з нього ніколи не виходило нічого путнього ні в Україні, ні в інших країнах»

22 вересня у межах Другого перегляду Програми розширеного фінансування до Києва прибула місія Міжнародного валютного фонду. Тиждень поспілкувався з постійним представником МВФ в Україні Жеромом Ваше про те, як Фонд оцінює прогрес у реформах, рівень виконання урядом Програми, реструктуризацію зовнішнього держборгу тощо.

1 Жовтня 2015

Дайте мені точку опори...

Ви розумієте, що діється нагорі? Я ні. Банальність порівняння з «днем байбака» змушує шукати складніших пояснень, але куди дінешся, загострення системної кризи влади надто нагадує осінь 2005 року, коли наївна постмайданна помаранчева громадськість нарешті з’ясувала, що засади, на яких функціонує держава Україна, змінилися косметично порівняно з попередньою моделлю зразка пізнього Кучми.

10 Вересня 2015

Варіації на тему Grexit

Чи можлива паралельна валюта в єврозоні?

16 Липня 2015

Календар погашення зовнішнього боргу України на 2015 рік

Bloomberg оприлюднив календар погашення зовнішнього боргу України на 2015 рік. Видання наводить дати виплати боргів та терміни прийняття рішень МВФ щодо виділення Україні чергових порцій фінансової підтримки

19 Травня 2015

Світ про Україну: Треба змусити Київ розслідувати злочини режиму Януковича

Протягом останнього тижня західні ЗМІ писали про умови фінансової допомоги Заходу, резонансні вбивства у Києві та про те, чому Україні не варто наполягати на реінтеграції Донбасу.

20 Квітня 2015

Куди підуть гроші МВФ?

На що витрачають кредити головного донора української економіки

12 Березня 2015

День розплати

Підтримка Заходом України абсолютно неадекватна

5 Березня 2015

Іван Міклош: «Вимоги МВФ необхідні, але недостатні»

В інтерв’ю Тижню Іван Міклош, колишній віце-пре­­м’єр Словаччини, а тепер радник міністра фінансів України, розповів про реформи у своїй країні та висловив власне бачення необхідних перетворень у нашій державі.

2 Березня 2015

Багаті, але необачні

Щоб кинути виклик Світовому банку та МВФ, Китай муситиме їх наслідувати

14 Лютого 2015

Більше і краще

Зазвичай політики під час промов не вимахують шматками металу. Це не стосувалося Петра Порошенка на цьогорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Він привіз із собою уламок обшивки автобуса, під час обстрілу якого загинуло 13 мирних жителів.

31 Січня 2015

Куди інші бояться ступити

Неоднозначна стратегія торгівця бондами в гонитві за прибутками

5 Грудня 2014

МВФ готовий виділити Україні перший транш кредиту у 3 млрд доларів, — Мінфін

Міністр фінансів Олександр Шлапак повідомив, що Міжнародний валютний фонд може виділити Україні перший транш кредиту в розмірі близько 3 млрд доларів.

28 Березня 2014

МВФ оприлюднить план допомоги Києву найближчими днями

Міжнародний валютний фонд цього тижня оприлюднить план допомоги Україні. Про це заявила директор фонду Крістін Лагард.

25 Березня 2014

Найгучніші цитати 23 березня: Луценко, Яценюк, Продан

Підбірка найактуальніших цитат 23 березня. Луценко закликав негайно вивести з Криму сім’ї військовослужбовців. Яценюк наголосив на необхідності виведення економіки з тіні. А Продан пообіцяв, що до травня тарифи не підвищуватимуть.

24 Березня 2014

Євросоюз готовий виділити Україні понад 1 млрд євро в березні

ЄС готовий виділити Україні більше одного мільярда євро фінансової підтримки вже у березні. Про це у Страсбурзі заявив комісар у справах бюджету ЄС Януш Левандовський, повідомляє "Польське радіо".

26 Лютого 2014

Росія готова надати Україні наступний транш позики цього тижня

Наступний транш російського кредиту Україна отримає до кінця тижня. Про це заявляють у Міністерстві фінансів Федерації. Там обіцяють надати 2 мільярди доларів під 5% річних.

19 Лютого 2014

Курс на «покращення»

Добре, визнаю: я помилявся. Так само, як і всі міжнародні організації, включаючи МВФ із його поінформованими експертами, які в Україні стоптали не одну пару черевиків. Власне, як і більшість українських експертів… Ні, не тих, які регулярно публікують у ЗМІ замовні статті на тему валютного курсу й не тільки.

4 Грудня 2013

Дірк Краан: Політизація державного управління шкодить розвиткові України

Експерт МВФ Дірк Краан про надмірну політизацію державного управління та громіздку адміністративну систему в Україні

8 Листопада 2013

Олександр Мирний: «Коли люди починають боятися того, що відбувається, вони втікають у валюту»

Є дві проблеми: зовнішня і внутрішня. У нас справді фактично немає іноземних інвестицій. Відсутня довіра іноземців до нас як до держави і як до суспільства. Ми не здатні наразі переконати зовнішніх партнерів у тому, що з нами можна мати справу. І відповідно не в змозі залучити великий фінансовий ресурс із Заходу.

12 Березня 2013

Юрій Левченко: «Немає можливості ефективно обслуговувати та покривати наявні борги, оскільки не розвивається внутрішній фінансовий ринок»

Хотів би зосередитися ось на чому. По-перше, звідки в нас з’явилися всі ці борги і що нам потрібно робити, щоб їх не було?

12 Березня 2013

Андрій Пишний: «Якщо влада звернеться за кредитами до Росії чи Китаю, Україна ризикує стати сировинним придатком сировинного придатка»

Ті питання, про які ми сьогодні говоримо, кочують із року в рік. У моєму розумінні є дві базові проблеми. Насамперед це монополізм, який вигідний для режиму і над створенням якого працювали цілими фінансово-промисловими групами багато років. Саме він сформував ту політичну кон’юнктуру, яка є в країні.

11 Березня 2013

Між Сходом і Заходом. Києву потрібно позбутися ілюзій щодо можливості гри на два боки

На межі 2012-2013 року Україна постала перед двома глибокими, виразними й затяжними кризами.

24 Лютого 2013

Міражі Нацбанку. Зростання резервів НБУ - тривожна тенденція

Тиражована з подачі Нацбанку інформація про зростання валютних резервів у січні як свідчення валютно-фінансової стабільності насправді є сигналом про поглиблення негативних тенденцій

15 Лютого 2013

Світ про Україну: знищення Табачником нової еліти, «Інтер» як зброя в протистоянні Фірташа і «Сім`ї» та переорієнтація на Китай

Минулого тижня світові ЗМІ та аналітичні центри коментували намагання українського уряду виграти час для переговорів з МВФ завдяки продажу єврооблігацій, наростання газового протистояння між Україною та Росією та причини купівлі одного з найбільших телеканалів країни олігархом Дмитром Фірташем.

11 Лютого 2013

Подайте на проїдання! Часу на торги з МВФ не залишилося

24 січня в Україну приїде чергова місія Міжнародного валютного фонду, яка має прийняти рішення, чи поновлювати співпрацю з нашим урядом. Схоже, перенісши візит із грудня на січень, кредитор чекав, коли Сергій Арбузов, із яким наприкінці минулого року велися попередні переговори про виділення кредиту, обійме посаду в новому Кабміні.

17 Січня 2013

Світ про Україну: крах "хваленого" професіоналізму регіоналів, протистояння Арбузова і Вілкула та продовження тиску ЄС

З початку року світові ЗМІ та аналітичні центри турбувалися подальшим розвитком відносин між Україною та ЄС, протистоянням між олігархічними групами в новому уряді та продовженням переговорів з МВФ

11 Січня 2013

Світ про Україну: кумівство в політиці, вибіркова вільна торгівля з ЄС та прив’язаність до долара

Іноземні ЗМІ цього тижня цікавила економічна ситуація в Україні, варіанти розвитку відносин з ЄС та родиннні зв'зяки у новій Раді.

30 Листопада 2012

Європейцям залишається дедалі менше часу на заслужений відпочинок

Доцільність масштабних перетворень в період економічної нестабільності є суперечливим і дискусійним питанням. Міжнародний валютний фонд закликає підвищувати пенсійний вік вже сьогодні, адже час очікування – це згаяний час

2 Липня 2012

Подайте на покращення: уряду доводиться вдаватися до нових позик, щоб гасити старі

Урівноважений і самостійний прем’єр Микола Азаров повідомив, що Україна проситиме МВФ спрямувати новий транш у рахунок погашення попередніх

19 Березня 2012

Бонд. Держбонд: Україні у 2013 році загрожує дефолт

Влада прагне зіскочити з «боргової голки» МВФ, однак не готова до економічної ломки. У 2012-му держборг України та фіскальне навантаження зростуть. У 2013-му дефолт може стати реальністю

17 Жовтня 2011

Від паркану до обіду

Днями будинок під куполом на вул. Грушевського в Києві обнесли двометровим залізним парканом. Щоби народним депутатам України не заважали працювати українці. Символічний крок – наймані працівники огородилися від роботодавців

12 Жовтня 2011

Обман валют

Через борговий тиск і збільшення попиту на валюту восени гривня може різко девальвувати

9 Серпня 2011

Як пороблено

З недавніх часів крісло генерального директора Міжнародного Валютного Фонду видається зачаклованим. Не встигло американське слідство визначитися щодо долі попереднього керманича інституції Домініка Строс-Канна, коли проти нової директорки Крістін Лагард також розпочато кримінальне провадження

6 Серпня 2011

Залізна мадам

Крістін Лаґард як загроза українським боргам

19 Липня 2011

Вперед... У 2008-й!

Без штучного дихання економічна модель, яку розбудовує нинішній уряд, існувати не зможе

16 Липня 2011

Подайте, христа ради, державі «кровосісів»

Воістину коли «команда професіоналів» доривається до влади, всі процеси набувають системності. Особливо грошові потоки

17 Червня 2011

Кому – весна, кому – ожеледиця

Саміт держав Великої Вісімки, що відбувся у французькому курортному містечку Довілі, не став сенсацією. Очікувані теми, риторичні запитання, прогнозовані результати

31 Травня 2011

Несолодко

Експортна динаміка, інфляція і приватизація допомагають уряду виконувати держбюджет. Попри це тиск на платників податків посилюється

24 Травня 2011

Містифікація Стросс-Кана

Попри майбутній вирок суду, французький політик уже втратив шанси на президентство

22 Травня 2011

Імітація замість реформ

Влада не має чіткої мети змін та бачення способу її досягнення, тому прагне надати своїм діям зовнішньої подоби того, що вимагають міжнародні фінансові інституції

18 Квітня 2011

Поверни cобі країну

Якби міжнародне право дозволяло, - влада України проводила би переговори про членство, асоційоване членство або вступило би в усі можливі міжнародні інституції

13 Квітня 2011

На лічильнику

Екс-міністр економіки Віктор Суслов пояснює, чому Україна посіла шосте місце в рейтингу держав, яким нібито загрожує дефолт

11 Березня 2011

На краю прірви

Гривня буде стабільною, попри понад $42 млрд зовнішніх боргів, які банки, компанії та уряд мають погасити до 1 липня 2011-го

28 Січня 2011

Бойова неготовність

У 2011 році українська влада екстраполюватиме модель керованої економіки на мікрорівень. У перспективі наслідки можуть виявитися катастрофічними

30 Грудня 2010

МВФ задоволений

Обіцянки Азарова й Тігіпка не підвищувати пенсійного віку для жінок – не більше ніж блеф

21 Листопада 2010

"Блакитна" клоунада "жовтих" пацанів

17 серпня в Києві під представництвом Міжнародного валютного фонду (МВФ) відбувся клоунадний протест за участю штатних працівників Федерації профспілок України (ФПУ), яку контролює Партія регіонів. Що ж хотіла цією акцією повідомити країні влада «регіоналів»?

23 Вересня 2010

Подали на бюджет

Україна не могла відмовитись від кредиту МВФ. Але вона може вибрати стратегію вирішення проблем, які породили потребу в них

6 Серпня 2010

Борговий рубікон

Отримавши черговий кредит від МВФ, Україна досягла межі, за якою можна жити в борг без побоювань – до дефолту

6 Серпня 2010

Виконання вимог МВФ - ризики та загрози для України

Кредит, який зник у порожнечі

30 Липня 2010

Програмісти

Програма економічних реформ на 2010–2014 роки написана під МВФ і навряд чи буде реалізована

14 Червня 2010

Програмісти

Програма економічних реформ на 2010–2014 роки написана під МВФ і навряд чи буде реалізована

11 Червня 2010

Україна та вартість грошей (частина 2*)

У першій частині ми виявили, що рейтинг України є одним із найнижчих у світі. Отже, чи близьке банкрутство держави?

7 Травня 2010

Валютно зобов'язані

Подальша трансформація корпоративного зовнішнього боргу в державний призведе до дефолту України

23 Квітня 2010

Євроневдахи

Крім Греції, дефолт загрожує ще чотирьом країнам-членам Євросоюзу

23 Квітня 2010

На пальмі першості

Металургія і хімічна галузь зумовили «лідерство» України за темпами падіння ВВП та зменшення купівельної спроможності населення

19 Лютого 2010

Кандидатська міфологія

Будь-хто з претендентів на місце Володимира Стельмаха потрапить в залежність від МВФ

18 Грудня 2009

Нешвидка допомога

Відмова МВФ у продовженні кредитної програми для України не позначиться на курсі гривні

13 Листопада 2009

Усе, що треба знати про кредит МФВ

У квітні до України повернулася спостережна місія Міжнародного валютного фонду, що дає надію на відновлення кредитування з боку цієї організації

17 Квітня 2009

Хроніки Теодора Драйвера

Новенький комікс про штрафи

21 Листопада 2008

Песимісти з МВФ

Кредит Міжнародного валютного фонду не вилікує економіки України – хіба що «зіб’є температуру»

21 Листопада 2008

Хроніки Теодора Драйвера

Новенький комікс про транш

14 Листопада 2008

Дишло в мішку

Політики заплуталися в антикризових заходах

31 Жовтня 2008