Cхідне партнерство

Вишеградські країни і їхні амбіції

Куди прямують країни Центральної та Східної Європи за 30 років після безкровних революцій та політичних трансформацій 1989 року

28 Червня 2019

Десять років Східному партнерству

Що нам святкувати з нагоди десятиріччя Східного партнерства? Маємо скромний місцевий прогрес у Вірменії, а от в Азербайджані й Білорусі досі автократія; Грузія котиться назад; Молдова лишається на межі економіч­ного колапсу.

21 Травня 2019

Східне партнерство: векторна алгебра

Як можуть вплинути результати президентських виборів в Україні на розвиток ініціативи Східне партнерство

30 Березня 2019

Хюґ Мінґареллі: «Сьогодні головною перешкодою для українських товарів на шляху до Європи залишається саме законодавство»

Після саміту Східного партнерства Тиждень обговорив із головою представництва ЄС в Україні його результати та значення для нашої країни, причини відмови Євросоюзу надати черговий транш допомоги й перспективи українських товарів у ЄС.

8 Грудня 2017

Ребекка Гармс: «Відносини України та ЄС не можуть бути за принципом «давайте нам більше, або зробимо менше»

Під час саміту Східного партнерства в Брюсселі Тиждень зустрівся з німецьким депутатом Європейського парламенту Ребеккою Гармс, щоб дізнатися, що означає ухвалена резолюція, які перспективи залишаються в України й на що орієнтований пакет допомоги для нашої країни.

1 Грудня 2017

Саміт Східного партнерства: Холодний душ з "вишенькою на торті"

Чим став для України та решти країн-учасниць п’ятий саміт Східного партнерства в Брюсселі

30 Листопада 2017

В очікуванні змін – чи зробить ЄС крок на зустріч Східному партнерству

Що має зробити Євросоюз для того, щоб оживити цю програму

2 Листопада 2017

Різне партнерство

Пам’ятаєте Східне партнерство? 2009 року в суперечливому пориві оптимізму Європейський Союз спробував зблизитися з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Украї­ною.

21 Вересня 2017

Обмежені перешкоди. Візова лібералізація з ЄС як засіб модернізації країни

Як безвізовий режим посприяв модернізації та євроінтеграції колишніх республік Югославії та деяких країн Східного партнерства

31 Березня 2017

Маніфест Моґеріні

У новій Глобальній стратегії ЄС із зовнішньої та безпекової політики пріоритетами є антитерористична діяльність, стабілізація сусідніх регіонів та подальший розвиток «європейських цінностей», однак планів щодо конкретних дій зовсім обмаль

1 Липня 2016

Від романтизму до прагматики. Перспективи України у західному світі

Об’єктивні перешкоди на шляху набуття членства в ЄС не заважають перетворенню України на успішну частину західного світу й уже як результат — вступу, за бажання, до Євросоюзу.

31 Березня 2016

Марат Ґельман: «У Чорногорії новому в культурі ніхто не чинить опору»

Тиждень розмовляв із відомим російським галеристом та арт-менеджером Маратом Ґельманом, одним зі спікерів ІІІ Конгресу культури Східного партнерства, про вирішення проблем держави за допомогою мистецтва на прикладі Чорногорії та про самоізоляцію російського творчого середовища, яка нині посилюється.

16 Вересня 2015

Східне партнерство: далі буде?

Нещодавній ризький саміт був цілком прогнозованим. Ми почули від багатьох людей, що вони не вірять у європейську солідарність через розкол ЄС і брак політичної волі у справі України та Грузії, однак це не кінець світу. Мушу сказати, й аж ніяк не кінець Східного партнерства. Натомість це новий етап історичного іспиту для України на терплячість, силу волі та рішучість.

30 Травня 2015

Ніхто нас не зливає

На мосту через Даугаву стояли два підтягнуті молодики. «Парочку російських винищувачів сюди – і всі ці кораблики змете», – сказав один другому. Російською. Похихотіли. Ще трохи порозглядали катерки з туристами, потішилися сонцем після кількох днів ризької мжички й пішли у своїх справах.

28 Травня 2015

Саміт Східного партнерства: без ілюзій і розчарувань

Безвізовий режим до кінця року і перспективи членства у ЄС Україні не обіцяють. Але це аж ніяк не має заважати нам якісно виконувати свою домашню роботу з реформування

22 Травня 2015

Східне партнерство: факти і цифри

Четвертий саміт Східного партнерства триватиме протягом 21-22 травня у Ризі

21 Травня 2015

Тоомас Ільвес: Росія буде вже зовсім іншим партнером

В інтерв’ю для Тижня президент Естонії окреслив паралелі між змінами міжсвітового порядку, що зумовлені діями Москви сьогодні, та обставинами, які сприяли появі НАТО і ЄС понад 60 років тому, а також між присутністю російських військ на території України нині й радянською окупацією Балтії.

22 Вересня 2014

Що далі?

Ви питаєте – а що ж далі, після очікуваного провалу Януковича у Вільнюсі?

29 Листопада 2013

Янукович виборов незалежність від Європи, або надія вмирала останньою…

Саміт «Східного партнерства» в Вільнюсі не приніс жодних позитивних результатів. Хоча все могло б бути зовсім інакше.

29 Листопада 2013

Підсумки Вільнюського саміту

Україна не підписала угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Під час офіційної церемонії підписання документів були парафовані угоди про асоціацію ЄС з Грузією і Молдовою, а також угоду про спрощення візового режиму між ЄС і Азербайджаном.

29 Листопада 2013

Німецька преса про саміт Східного партнерства

Провідні німецькі видання приділили чималу увагу Вільнюському саміту і подальшим європейським перспективам України зокрема

29 Листопада 2013

Перший день саміту у Вільнюсі

28 листопада у Вільнюсі розпочався саміт «Східного партнерства». У рамках саміту відбувся форум громадянського суспільства, на якому виступив лідер партії УДАР Віталій Кличко. Перша неформальна зустріч лідерів країн-членів ЄС та країн "Східного партнерства" відбулась у Палаці правителів Великого князівства Литовського. Президент України Віктор Янукович останнім приїхав на робочий обід. Біля в’їзду на подвір’я палаці Януковича зустрів десток пікетуальників, які виступали за євроінтеграцію України.

28 Листопада 2013

Початок. Аналіз Угоди про асоціацію

Асоціація з ЄС не стане манною небесною для України, однак може виявитися реальним поштовхом до розриву з пострадянськими практиками й першим кроком до боротьби за статус кандидата в Євросоюз. Але, вочевидь, це завдання вже для наступників нинішньої української влади

31 Жовтня 2013

Світ про Україну: слабкість Януковича, рішучість Меркель і «газові ігри»

Цього тижня світові ЗМІ, аналітичні центри та експерти писали про важливість позиції Німеччини у підписанні Україною Угоди про асоціацію, важливість диверсифікації постачання газу для України та країн Східної Європи, поступ України та країн Східного партнерства на шляху до ЄС.

21 Жовтня 2013

Прем’єр-міністр Литви Альґірдас Буткявічюс: Членство у ЄС – каталізатор якості для національної економіки

Прем’єр-міністр Литви Альґірдас Буткявічюс в ексклюзивному інтерв’ю Тижню розповів про важливість підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті й про те, як євроінтеграція позитивно вплинула на розвиток його країни

3 Жовтня 2013

Резолюція Європейського парламенту щодо тиску Росії на країни Східного партнерства (повний текст документа)

Тиждень.ua переклав повний текст резолюції щодо тиску Росії на країни Східного партнерства, яку сьогодні ухвалив Європарламент

12 Вересня 2013

Світ про Україну: мафіозі з команди Януковича та Україна як страшний сон Митного союзу

Торговельна війна з Росією, Угода з ЄС і бізнес-клімат знову були основними українськими темами в іноземних ЗМІ

2 Вересня 2013

Світ про Україну: регіональний лузер, торговельна війна та ослаблення проросійського лобі

Минулого тижня світові ЗМІ та аналітичні центри коментували російсько-українські відносини в контексті торгівельної війни, майбутнього саміту у Вільнюсі і протистояння Обами і Путіна

19 Серпня 2013

Світ про Україну: заможний стоматолог Олександр Янукович, економічна стагнація та військова відсталість

Цього тижня світові ЗМІ продовжували спостерігати за розвитком дебатів навколо Угоди про асоціацію, а також навколо олігархічної «сім’ї» Януковича. Окрім того, їх цікавило ставлення українців до партнерства з Євросоюзом, стагнація української економіки та розвиток оборонної галузі Української держави.

29 Липня 2013

Не відставати. Після вступу Хорватії ЄС слід готуватися до прийому нових членів

Помиляються ті критики, які кажуть, що Європейський Союз загруз у кризі євро. Попри кризові явища, ведеться робота в таких напрямах, як конкуренція, енергетика, єдиний ринок і телекомунікації. А з 1 липня до клубу приєднався 28-й член – Хорватія.

6 Липня 2013

Брюссельські «сватання» України: оптимізм і скепсис європейців, самопіар Катеринчука і дотепи Куркова

Силами ліберальної фракції Європейського парламенту в Брюсселі відбувся семінар під назвою “День України”. Подія співпала в часі з технічним рішенням Європейської Комісії про формальні параметри можливої угоди про асоціацію з Україною. Документ від Єврокомісії був очікуваним та позбавленим політичного наповнення. Захід на українську тему, навпаки, ряснів різноманітними політичними аргументами, порівняннями та навіть перебільшеннями.

16 Травня 2013

Хибний висновок Януковича

Минув майже рік відтоді, як дебати довкола теми України в німецькому суспільстві сягнули точки кипіння. За кілька тижнів до Євро-2012 німецькі політики погрожували бойкотувати спортивну подію і вимагали звільнення лідера опозиції Юлії Тимошенко, вирок у справі якої та ув’язнення її до семи років німці вважали політично вмотивованими.

14 Травня 2013

Халепа по-молдовськи. Політична криза, може зашкодити євроінтеграції

Молдова уперше за ос­танні чотири роки міц­­но входить у фазу політичної кризи, маючи усі шанси приєднатися до когор­­ти пострадянських країн, у яких із тієї чи тієї причини раптово змінився напрямок політичного вітру, як це, зокрема, торік сталось у Грузії з приходом до влади політсили Бідзіни Іванішвілі.

15 Березня 2013

Останнє європопередження: європейські перспективи віддаляються

На саміті Східного партнерства лідери ЄС поставили євроінтеграційні перспективи України в залежність від справи Тимошенко

7 Жовтня 2011

ЄС підтримає відродження ГУАМ?

Реалістичною альтернативою «новим відносинам» з Росією є активізація співпраці у рамках ГУАМ з використанням ресурсів Східного партнерства

4 Жовтня 2011

Танго танцюють двоє

Жозе Мануел Пінту Тейшейра про вплив гучних судових процесів в Україні на перспективи підписання Угоди про асоціацію з ЄС

3 Жовтня 2011

Ініціативи української влади розчаровують Брюссель

Фундація Шумана, франко-німецька аналітична інституція, щойно оприлюднила звіт про ситуацію в Україні. Документ має назву “Відносини України та ЄС: які зміни відбулися після виборів Віктора Януковича?” Автор розвідки — доктор політології, викладач Паризького Інституту Східних мов Емманюель Армандон — робить висновок, що реальна зовнішня політика нинішньої української влади значно відрізняється від офіційного дискурсу

30 Вересня 2011

ЄС буде важко реанімувати Східне партнерство

Програма Східного партнерства – амбітна, але наразі малорезультативна польсько-шведська ініціатива – потребує нових ідей, проектів та фінансування, щоб не перетворитися на політичний труп

29 Вересня 2011

Скромно про головне

Посол Королівства Швеція в Україні Стефан Ґуллґрен:«Те, що на вулицях Стокгольма небагато дорогих машин, не свідчить про бідність шведів. У людей інші пріоритети»

12 Липня 2011

Східний тупик

2011 року Східне партнерство має великі шанси опинитися на маргінесі зовнішньої політики Європейського Союзу

26 Квітня 2011

Рік без Леха

Після смоленської катастрофи Україна втратила безальтернативну підтримку Польщі в Європі

10 Квітня 2011

Непартнерські проблеми "Східного партнерства"

А як добре усе починалось! У 2008 році Польща та Швеція запропонували побратимам по Євросоюзу нову ініціативу, спрямовану на підтримку демократичного розвитку, впровадження європейських принципів і стандартів у процеси державотворення та розбудови громадянського суспільства у східних партнерах ЄС.

9 Березня 2011

Карта союзників і ворогів США

Союзники й близькі партнери та країни-вороги

24 Вересня 2010

Вміти сказати "НІ"

Юрій Щербак про асиметрію, рівноправність і васалітет в українсько-російських відносинах

26 Березня 2010

Східне партнерство

На реалізацію політики партнерства Європейський Союз виділить у 2009–2013 роках ?600 млн

27 Березня 2009

Зміна курсу

Після війни в Грузії та газового скандалу Євросоюз дистанціюється від України

7 Березня 2009