Одеса наша

Одеса. Ліквідація пожежі в будівлі коледжу економіки та права

Станом на 11 годину 6 грудня, на місці виникнення надзвичайної ситуації: здійснено розбір конструкції верхньої частини будівлі, експертною групою проведено заміри рівнів коливань будівлі та її стійкості, триває розбір конструкції на рівні другого поверху та аркового проходу, проводяться роботи з контрольованого обрушення конструкцій аварійної арки. Підрозділами ДСНС проводяться пошуково-рятувальні роботи, які супроводжуються розбором конструкцій та гасінням окремих осередків тління, які виявляються в завалах. Всього з початку розбирання завалу вивезено 260 м куб. будівельних конструкцій. Всього до робіт залучено 222 чол. та 36 од. техніки, з них від ДСНС 92 чол. та 16 од. техніки. Аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи продовжуються. Всього внаслідок пожежі загинуло 2 особи: 4 грудня о 12.20 одна жінка померла в лікарні, 5 грудня о 17.40 тіло 1 людини виявлено під час проведення пошукових робіт. Постраждало 30 осіб (в лікарнях залишається 26 осіб). За інформацією Національної поліції доля 14 осіб залишається невідомою, проводяться заходи щодо встановлення їх ймовірного місця знаходження.

6 Грудня 2019

Пора амброзії

У грецькій міфології амброзія була єдиним харчем богів і водночас із нектаром, їхнім єдиним напоєм, давала їм безсмертя та вічну молодість. Але амброзія — це ще й рослина, дехто каже, бур’ян, поширена здебільшого в Північній Америці, а також у багатьох європейських країнах, зокрема й в Україні.

6 Вересня 2019

П'яті роковини пожежі в одеських профспілках

У четвер 2 травня в Одесі відбулися пам'ятні заходи, під час яких згадували загиблих цього дня п'ять років тому. Зокрема, на Куликовому полі, зібралося кілька сотень людей на траурну акцію біля будівлі профспілок. Як відомо, у 2014 році там внаслідок пожежі загинуло близько 40 людей. Разом з тим, біля Грецької площі відбулися мітинги проукраїнських активістів - у 2014-му на цьому місці загинуло двоє учасників мирного маршу за єдину Україну.

2 Травня 2019

Після 2 травня. Як Одеса творить новий міф міста

Зовні це, певно, не дуже помітно, але зсередини в Одесі досить давно триває боротьба нових феноменів з давнім забронзовілим «одеським міфом».

28 Липня 2018

Сергій Стерненко: «Небайдужі громадяни тягнуть на собі величезний шмат роботи, яку повинні виконувати державні органи»

Одеський активіст і громадський діяч розповів Тижню про п’ять нападів на себе, відсутність обіцяної владою охорони, три затягнуті кримінальні справи, а також про те, чому він вийшов із «Правого сектору» й погодився на допомогу очільника Одеської області Максима Степанова.

31 Травня 2018

Випадок Ройтбурда

Минулого тижня я почав свою колонку «Магія конкурсу» словами: «Коли ви прочитаєте цю статтю, інтрига, яка міститься в ній, буде розкрита й вирішена, а наука, яка випливає з неї, ― обдумана».

22 Березня 2018

Магія конкурсу

Коли ви прочитаєте цю статтю, інтрига, яка міститься в ній, буде розкрита й вирішена, а наука, яка випливає з неї, ― обдумана.

7 Березня 2018

В Одесі розпочалося планування українсько-американського навчання «Сі Бриз-2018»

26 лютого, в Одесі, розпочалася головна конференція з планування українсько-американського навчання «Сі Бриз-2018». Основною метою заходу, який триватиме до 1 березня, буде остаточне опрацювання плану, узгодження сценарію і навчальних питань, визначення сил, засобів та формату проведення, рекогностування районів майбутнього навчання. У конференції, крім Військово-Морських Сил ЗС України та Сполучених Штатів Америки, беруть участь ще 14 країн — Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, Румунія, Польща, Туреччина і Швеція, представники інших видів ЗС України та силових структур.

27 Лютого 2018

Почати з нуля

Ранок понеділка на Новому базарі в Одесі. Між торговими рядами, забитими овочами, молоком, олією та іншими необхідними в кожному господарстві речами, ходять покупці.

24 Лютого 2018

Семеро друзів Труханова. Що саме інкримінують меру Одеси

Міського голову Одеси Геннадія Труханова відпустили на поруки. Як це відбулося, у чому саме його підозрюють та хто ще фігурує у цій справі?

16 Лютого 2018

Золоті землі. Хто і як забудовує Одесу

Війни із незаконними забудовами в Одесі мають довгу історію. Однак, на відміну від інших міст, тут у них свої, регіональні нюанси.

12 Грудня 2017

Міський сад, СІЗО й понад півмільйона застави. За що затримали одеського активіста

Півтора тижня тому, 18 листопада, в Одесі розгорілося вуличне протистояння проти забудови Міського саду: активісти побилися з поліцією, зірвали ворота й зайшли на територію об’єкту. Згодом частину учасників акції заарештував суд. Розголосу історії надала застава для одного із затриманих – 600 тис грн.

29 Листопада 2017

Як у краплі води

Можна дуже багато розповідати про те,як чинна влада героїчними зусиллями створила з нуля нову українську армію, можна, посилаючись на іноземні аналітичні фундації повідомляти, що наша армія посідає одне з найвищих місць в Європі та світі. Можна переможно заявляти, що раніше Україна мала «велику паперову армію», а тепер усе зовсім інше.

8 Листопада 2017

«Невиліковна» мова

Доволі часто після аншлагів на концертах українських музичних гуртів в Одесі можна почути від тутешніх прихильників російського вектора, що публіку «завезли».

17 Липня 2017

Одеса вчить радіти життю

Панове, яку Одесу ви хочете побачити? Подейкують, що давня вже пішла, а тогочасні одесити вже виїхали чи померли. Справжня Одеса вже «котухіс под хвост» й існує лише в книжках та анекдотах: її міф законсервували і жваво продають кавалками наївному туристові.

4 Травня 2017

Слідами "коменданта Куликового поля"

Після пожежі в одеському Будинку профспілок минуло три роки. Майже всі винуватці тодішніх подій зникли в невідомих напрямках, а тих, хто лишився, понад два роки намагаються судити

4 Травня 2017

В Одесі вшановували пам'ять загиблих 2 травня

В Одесі 2 травня пройшов мітинг на Куликовому полі. Акція відбувалася під посиленою охороною, площу мінували щонайменше шість разів. Тим часом, на Грецькій площі вшановували пам’ять вбитих проукраїнських активістів.

2 Травня 2017

Вийти в океан

Галузь морських вантажних перевезень постійно зростає, а на ринку персоналу для суден вагому частку займає Україна

21 Жовтня 2016

У пошуках одеського міфу

Одеса – мабуть, чи не найбільш міфологізоване місто на теренах колишнього СРСР.

5 Вересня 2016

Одеса. 2 травня. В очікуванні вибуху

На 2 травня в Одесі вже традиційно на роковини загибелі активістів Куликового поля очікують щонайменше сутичок. Ситуативно-локальних і масових. Втім, другий рік поспіль очікування, на щастя, не справджуються.

3 Травня 2016

Роковини "подій 2 травня" в Одесі

У місті 2 травня відбулися дві акції на пам'ять про загиблих у 2014 році, учасники яких по-різному оцінюють події дворічної давнини. Того дня відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб.

3 Травня 2016

В Одесі накрили "горіхову мафію"

По 15 тисяч доларів за контейнер горіхів. Такі хабарі отримували одеські митники, розповів Міхеіл Саакашвілі.

3 Листопада 2015

В Одесі представили унікальні мініатюри бойових дій й техніки АТО

В Одесі, в музеї-меморіалі героїчної оборони, триває виставка військових мініатюр бойової техніки, яка застосовувалась українськими військовими в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі. На огляд відвідувачів виставлено 17 композицій, які виконані руками старшого наукового співробітника історико-краєзнавчого музею Василя Прокоф’єва.

26 Жовтня 2015

Ultima ratio regis

Пояснень і оцінок не бракувало, призначення нового голови Одеської облдержадміністрації стало подією номер один минулого тижня, а Міхеїл Саакашвілі – ньюc-мейкером відповідного рівня.

4 Червня 2015

Куликове поле катакомбного періоду

На 2 травня дехто очікував в Одесі повторення торішньої трагедії. Хтось пророкував харківський сценарій, коли під час масового мітингу прогримів вибух і загинули люди. Потрапивши на Куликове поле, розумієш: максимум, що тобі загрожує, – часом неадекватні й агресивні індивіди, які прийшли не так згадати про загиблих, як поговорити про міфічних фашистів і бандерівців, що ввижаються їм ледь не за рогом кожного будинку.

7 Травня 2015

Роковини в Одесі: притлумлена агресія

На роковини після пожежі у Будинку профспілок в Одесі очікували на сутички між проукраїнськими і проросійськими активістами. Втім, акція перших була не довготривалою, а за другими пильнували сотні міліціонерів.

3 Травня 2015

Роковини Будинку профспілок в Одесі

2 травня в Одесі зібралося близько двох тисяч людей, аби вшанувати пам'ять загиблих рік тому в Будинку профспілок активістів Куликового поля.

2 Травня 2015

Вибух в Одесі: пристрій розмістили під газовою трубою

Вночі в Одесі прогримів вибух. Судячи з характеру пошкоджень, вибуховий пристрій розмістили під газовою трубою, яка проходить вздовж стіни будівлі.

6 Лютого 2015

Потужний снігопад в Одесі

Дороги в Одесі майже не чистяться: на шляху від Балківської вулиці до центру міста вдалося зустріти всього дві вантажівки, розкидає пісок. Громадський транспорт поки що їздить, проте судячи зі стану проїжджої частини, це не надовго

29 Грудня 2014

ОДЕСА та ОДЄСА – «не две большие разницы»

Міська історія сьогодні пов’язана з глобалізацією, водночас кожне місто України має своє обличчя, його формують мешканці. Причому і ті, що жили колись, і ті, які його населяють зараз. Важливою складовою міста є історична пам’ять людей.

17 Жовтня 2014

З дулею в кишені

А папаша у вас биндюжник Мендель Крик. Об чем думает такой папаша? Он думает об выпить хорошую стопку водки, об дать кому-нибудь по морде, об своих конях - и ничего больше. Вы хотите жить, а он заставляет вас умирать двадцать раз на день. Что сделали бы вы на месте Бени Крика? Вы ничего бы не сделали. А он сделал. Поэтому он Король, а вы держите фигу в кармане. Ісаак Бабель «Одеські оповідання»

16 Жовтня 2014

Куди поділись одеські сепартисти

Куди втекли з Одеси чільні представники п’ятої колони і як почуваються нині підконтрольні їм регіональні ЗМІ

16 Жовтня 2014

Одещина: Нема життя без України

Велика внутрішня строкатість і високий рівень економічної інтегрованості з рештою країни роблять неможливими і згубними для регіону будь-які спроби відокремлення

16 Жовтня 2014

Пане президенте! Що сказати вам «за всю Одесу»?

Певно, Одеса неабияк причарувала можновладців обох столиць Російської імперії, бо вони століттями прагнуть привласнити не лише її сонячний південний колорит, а й історію. А як не вдасться просто відібрати, то можна й переписати.

9 Жовтня 2014

В Одесі відбувся марш навколо "замінованого" Куликового поля

Близько 30 проукраїнських активістів пройшлися маршем навколо "замінованого" Куликового поля в Одесі. Час від часу виникали сутички між проросійськими та проукраїнськими активістами. Зокрема, легкі тілесні ушкодження отримали двоє учасників маршу.

5 Жовтня 2014

Депутатська корида

Пряме насильство супроти політиків та вулична «люстрація» є останніми попередженнями всім українським публічним діячам, які ще думають зберегти старі правила гри

2 Жовтня 2014

Одеські вибори: підкилимні інтриги і війна компроматів

Вибори мера Одеси в 2014 році ознаменувалися протистоянням двох основних кандидатів. Ними стали екс-мер Одеси, народний депутат з фракції УДАР Едуард Гурвіц та його колега по парламенту, екс-регіонал Геннадій Труханов.

24 Травня 2014

Найгучніші цитати 19 травня: Расмуссен викрив брехню Путіна, Наливайченко – про жертв АТО

Підбірка найактуальніших цитат 19 травня. Веригіна та Тарута розповіли про захоплення ОВК на сході. Генсек НАТО вкотре спростував твердження Путіна про відведення військ РФ від кордону з Україною.

20 Травня 2014

Одеса в кільватері Дніпропетровська

Після побоїща в Одесі влада замінила керівництво ОДА й міліції. Кандидатури нових очільників – це натяк, що місто може перетвориться на другий Дніпропетровськ

15 Травня 2014

Тривожний спокій Одеси

Зараз Одеса дуже нагадує Київ у перші дні після розстрілу Майдану

9 Травня 2014

Хроніка 5 травня. Кривава АТО на сході: перші перемоги українських військових

Події, що відбулись 5 травня - це вже історія. Хроніка подій за цей день – до вашої уваги.

6 Травня 2014

Як під час пожежі в Одесі проукраїнські активісти рятують сепаратистів

У мережі з'явився відеозапис і фотографії, на яких видно, як проукраїнські активісти, учасники маршу за єдину Україну, рятують прихильників РФ під час пожежі в одеському Будинку профспілок 2 травня.

5 Травня 2014

Хроніка 4 травня: безлад та мародерство на сході, недільний Майдан – без віче

Події, що відбулись 4 травня в Україні, - це вже історія. Хроніка подій цього дня – до вашої уваги.

5 Травня 2014

Те, що відбулося в Одесі — частина плану Росії щодо знищення України, — Яценюк

Ніхто не має права з автоматами, з російськими диверсантами і терористами розколювати країну. Те, що відбулося - частина плану Росії по знищенню української державності. З такою заявою виступив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

5 Травня 2014

Одеса: весь Майдан за один день

2 травня одесити пройшли шлях від мирного проукраїнського мітингу до масової загибелі людей в результаті запеклих сутичок.

3 Травня 2014

Як це робиться в Одесі. Сепаратисти-«новороси» проти веселих державників

Життя в місті раз у раз нагадує кадри з класики радянського кінематографа «Весілля в Малинівці». Упродовж лише трьох перших днів березня над Одеською ОДА тричі змінювався прапор

12 Березня 2014

Мітинг перед будівлею облдержадміністрації в Одесі

3 березня на позачерговій сесії Одеська обласна рада затвердила звернення до мешканців області, керівництва країни та мешканців України, засудивши введення на територію України військ іноземних держав. У цей час за стінами ОДА відбулися мітинги прихильників і противників такого рішення. Мітингувальники побили скло на дверях адміністрації і спалили чорно-червоний прапор. Після цього натовп зірвав з флагштоку державний прапор України. Міліція, що охороняла будівлю, спробувала завадити людям підняти прапор Російської Федерації. Почалася бійка. Тим не менш, мітингувальники із вигуками "Росіє, ми на тебе чекаємо!" підняли над ОДА два прапори - Одеси та Росії.

3 Березня 2014

Одеса посміялась над Януковичем і тітушками

Одеські художники влаштували «артмайдан» і провели біля Дюка виставку «ЯнукоВІЧ».Організатори проекту говорять, що намагались зробити це в одеських галереях, але жодна не дала згоди на проведення такого проекту .Організаторам вдалося зібрати майже сто робіт близько тридцяти авторів з різних міст України.Зараз йдуть переговори про виставку у Києві.

10 Лютого 2014

Напівголі одеситки просяться в Європу і підтримують Євромайдан

У Південній Пальмірі з’явився еротичний календар «Євромайдан: ну і що, що не разом?»

12 Грудня 2013

«Марадона» – вигнання з політичного поля?

Відомий антиукраїнський діяч з Одеси Ігор Марков, утративши депутатський мандат у фракції Партії регіонів, опинився за гратами, поки що до суду. Цей фахівець з перероблення сміття на прізвисько «марадона» тривалий час тероризував прихильників України в «південній Пальмірі».

1 Листопада 2013

Контур пряника у виконанні влади

Арешт в Одесі лідера партії «Родіна» Ігоря Маркова добряче переполошив український політикум – особливо ту його частину, що тяжіє до Кремля і проросійського вектора політики. Що це було? Помста за надто незалежну поведінку? Урок для не в міру гордовитих союзників Партії регіонів? Звичайне накладання лапи на бізнес потенційного конкурента на виборах?

24 Жовтня 2013

Зіткнення прихильників Маркова з міліцією

Прихильникам екс-нардепа Ігоря Маркова вдалося прорватися у внутрішній двір будівлі Одеського облуправління внутрішніх справ на Єврейській вулиці і перешкодити правоохоронцям вивезти політика в Київ.

23 Жовтня 2013

Прихильники затриманого Маркова штурмували Одеське облуправління міліції

22 жовтня колишнього народного депутата Ігоря Маркова затримали під час допиту в головному управлінні МВС у Одеській області. Прихильники екс-нардепа прорвалися у внутрішній двір будівлі і намагались перешкодити правоохоронцям вивезти політика. Міліціонери вже вивели Маркова в наручниках і посадили в машину, але проїхати їй не дав натовп. Не допомогли навіть співробітники "Беркута". Врешті-решт лідера "Родины" знову сховали в будівлі облУВС.

23 Жовтня 2013

Мережевий спец загін імені Олексія Костусєва

Мера Одеси у соцмережах хвалять за «рознарядкою»

18 Жовтня 2013

Протидія зневазі. Молодь Одеси бореться з українофобією в місцевих вишах

«Коли ти тільки вступаєш до університету, в тебе з’явля­­ється багато пита­­нь: корупційних, навчальних або спортивних. Деякі з них вирішуються одразу, деякі живуть увесь період навчання.

10 Жовтня 2013

Труднощі гігантоманії

4-й Одеський міжнародний кінофестиваль демонструє просту максиму: розмір має значення. Власне, за цим принципом дійство живе вже три роки, коли 2010-го відкрилося практично на порожньому місці в розпал фінансової кризи, щоразу збільшуючи то кількість фільмів, гостей і глядачів, то місця проведення і загальний бюджет.

18 Липня 2013

Костусєва застукали з котом у мішку

За це його обізвали моральним педофілом...

20 Червня 2013

Наслідки урагану в Одесі

Загальна кількість постраждалих під час урагану, який пройшов в Одесі у п'ятницю ввечері, склало 36 людей. Семеро з них були госпіталізовані.

3 Червня 2013

В Одесі постав перший в світі пам’ятник «підрахую»

Так як зумів увіковічнити себе регіонал Ківалов в рідному університеті, «проффесору» Януковичу, навіть не снилося.

9 Травня 2013

Костусєв пив горілку і приставляв руку до “пустої” голови

69-у річницю визволення Одеси відзначили під червоними прапорами і прапорами Партії Регіонів парадом і алкоголем.

10 Квітня 2013

Енергія пригод. Володимир Рутківський про психологію переможця, україномовну Одесу та власну премію для дитячих письменників

Дитячий прозаїк Володимир Рутківський відомий нинішнім дорослим і юним читачам завдяки своїм пригодницько-історич­­ним книжкам, зокрема дилогії «Сині води» й трилогії «Джури». Проте мало хто знає, що цей автор пише вже понад 50 років, що він мешканець Одеси і що терпіти не може «плаксивості» в літературі.

26 Березня 2013

Одеса ніколи не була російським містом

Переписи населення 1799 року, середини ХІХ століття та 2001 року свідчать, що понад половину населення Одеси завжди становили українці

12 Березня 2013

В Одесі зводять рахунки з протестувальниками

Одеських підприємців, які намагаються відстоювати свої права, переслідують і погрожують фізичною розправою

5 Лютого 2013

Манія Величі

Здавалося б, після останніх парламентських перегонів із політичної карти України має остаточно зникнути партія Віктора Ющенка «Наша Україна», яка в запеклій боротьбі з «радикалами» Олега Ляшка змогла-таки завоювати почесну сьому сходинку з результатом 1,11%.

31 Січня 2013

Одеська мерія обороняється дорогими дверима

40 000 грн - саме так оцінила мерія «оригінальні дубові двері», які, за офіційною інформацією, «не підлягають реставруванню». Тим часом одеській владі вдалося провести відволікаючий маневр з перейменуванням вулиць

17 Січня 2013

Сутички в Одеській мерії

В Одесі представники ВО «Свобода» разом із підприємцями кількох ринків намагаються потрапити на сесію міськради. Проти активістів застосували сльозогінний газ.

21 Грудня 2012

Антифашистський марш в Одесі

8 грудня 2012 в Одесі пройшов перший "Антифашистський марш", за словами організаторів "не є політичною агітацією і проходить без будь-яких прапорів"

11 Грудня 2012

Одеські антифашисти не знають, що таке фашизм

В Одесі шукають людей готових боротися з фашизмом. Звісно, за гроші. Перевага надається особам без інтелекту, чи з мінімальним його рівнем, невдахам зіпсованим радянською шкільною системою, а ще краще пострадянською пропагандою.

11 Грудня 2012

«Великий консул Російської Імперії прийшов у гості до малоросів!»

В Одеському національному університеті фонд «Русскій мір», зареєстрований в РФ, відкрив т.зв. «Російський культурний центр». Подія природньо супроводжувалася скандалом.

7 Грудня 2012

В Одесі Чорне море затопило набережну

В Одесі через сильний шторм море затопило пляжі і тротуари. Крім того, в результаті падіння дерев через шторм в Одесі постраждали щонайменше троє людей, у тому числі дитина.

4 Грудня 2012

Кладовище літаків в Одесі

Ааеродром «Шкільний», що зустрічає відвідувачів урочистим гаслом “Авиация Украины - надежный гарант мирного неба Родины“, в Одесі називають просто кладовищем літаків. Десятки старих залізних птахів гниють просто неба. Здається, вони не цікавлять навіть шукачів металобрухту, від яких стару техніку захищає лише колючий дріт та кілька доброзичливих песиків.

20 Вересня 2012

Як ідеологи «Русского міра» можуть зіграти на Скрипці та інших українських «інструментах»

«ВВ» Олега Скрипки дійсно зустрінеться із найкращими друзями Путіна на фестивалі, де минулого року «були спроби» агітувати за єдність з Росією

31 Серпня 2012

«Мовний» закон в Одесі перемагає здоровий глузд

За даними Всеукраїнського перепису населення, українську вважають рідною 46,3% мешканців Одеси та області. Російську - 41,9% населення.

29 Серпня 2012

Злива в Одесі зупинила рух транспорту

В Одесі 11 липня сталася сильна злива і буревій, внаслідок чого в багатьох районах міста були перебої з електропостачанням

11 Липня 2012

Ющенко остаточно заплутався в часі, просторі й абревіатурах

Екс-президент не знає правильних назв партій, з якими об’єднуватиметься, забув, коли про це об’єднання буде офіційно оголошено, переплутав кількість нардепів, які підтримали закон про мови, зате точно пам’ятає, скільки часу проіснувала незалежна Карпатська Україна

26 Червня 2012

Фестиваль "Просто Рок" в Одесі

12 травня в Одесі відбувся фестиваль "Просто Рок", в рамках якого виступили два зіркових західних гурти - легендарні британці з Garbage та культові рокери з Linkin Park (США), до виступу яких публіку розігрівали українці з Бумбокс та O'Torvald. На фест з'їхалися декілька десятків тисяч меломанів не тільки з України, але й сусідніх країн. І Garbage, і Linkin Park відіграли повноцінні концертні сети по 1,5 години. В цілому, свято рок-музики тривало майже 6 годин

14 Червня 2012

Кому вигідна реінкарнація «Нашої України»

Партія «Наша Україна» збирається «стати епіцентром політичних подій», крокуючи на вибори. Таку заяву зробила заступник голови політради «НУ» Валентина Королькова. Напівмертве дітище Віктора Ющенка має намір вписатися в політичну конфігурацію нової доби

1 Червня 2012

В Одесі пройшов 4-ий Парад Наречених

27 травня дня в Одесі вже в четвертий раз пройшов Парад Наречених. На участь в Параді Наречених 2012 поступило понад 400 заявок

28 Травня 2012

Блокування Верховної ради опозиційними депутатами

Депутати від опозиційних фракцій БЮТ і "Наша Україна" заблокували трибуну Верховної Ради, після оголошення спікером про початок розгляду законопроекту про реформування Нафтогазу.

13 Березня 2012

Путін, кіно і терористи

«Усі замахи на Путіна готуються в Одесі, на Малій Арнаутській вулиці!»

1 Березня 2012

В Одесі в районі Аркадії згорів ресторан-корабель

Вранці в районі одеського пляжу «Аркадія» почалася пожежа в ресторані-кораблі «Ассоль» - клуби диму видно навіть із центру Одеси

19 Січня 2012

У фанатському секторі «Чорноморця» червоно-чорний прапор сусідить з російською «імперкою»

Одеський «Чорноморець» зібрав довкола себе один із найсильніших навколофутбольних рухів України. Сьогодні хлопці з Південної Пальміри, як і всі порядні хулігани, носять Fred Perry та Lacoste. Проте чверть сторіччя тому одесити віддавали перевагу смугастим тільникам і панамкам. Про ці та інші непублічні аспекти фанатського життя Тижню розповіли самі одеські вболівальники

29 Грудня 2011

Рембо плакав би

Якби не заїжджі бандюки, котрі наслідили в Одесі, більшість українців так і не дізналися б, якою доблесною може бути вітчизняна міліція, коли захоче. Бити демонстрантів може, пакувати студентів також, вибивати свідчення із зубами вкупі, хто б сумнівався, і навіть, прости Господи, хабарі брати може, але щоб такий хардкор…

4 Жовтня 2011

Ю і Ю: відчуйте різницю

27 вересня – по-своєму знаменний день. Із програмними заявами на ту саму тему практично одночасно і не знаючи про виголошене своїм візаві виступили екс-президент України Віктор Ющенко та екс-прем’єр Юлія Тимошенко. Йшлося у цих заявах про парламентські вибори наступного року та про той чи інший сценарій дій опозиції на тих виборах

28 Вересня 2011

Залишенці

Партія «Наша Україна» після низки перейменувань і різноманітних реформ остаточно відійшла на маргінес політичного поля

22 Вересня 2011

Наша Арнаутія

Унікальному придунайському селу, в якому компактно проживають українські албанці, виповнилося 200 років

20 Вересня 2011

Одеса українська й антиукраїнська

Я їхав до Одеси з тривожним передчуттям. Місто, яке колись славилося своєю гостинністю і в якому мирно уживалися різні народи, нині згадується переважно в негативному контексті. Ще б пак, за останні півтора року завдяки місцевим чиновникам Одеса міцно перехопила лідерство у такому неприємному змаганні як українофобія

6 Вересня 2011

Перлина під акаціями

Як у таку спеку не згадати Одесу-маму? Одеса – це перлина літа. Саме зараз якнайкраще можна оцінити її курорти, овочі-фрукти-рибу, море й кораблі

14 Липня 2011

Спроба виживання української опозиції

Так вже повелося, що об’єднуватись українці звикли лише, передчуваючи небезпеку. І то не завжди. І то не всі. Чи викоріниться колись ця паскудна національна звичка, і ми почнемо думати хоч трохи наперед, наразі невідомо. Хоча, дуже б хотілося.

12 Липня 2011

Русофоби з ПРИВОЗУ

Запеклими русофобами насправді є зовсім не «українські націоналісти», а різноманітні «родінці» та інші «сини отєчєства»

13 Травня 2011

Український квітень по-французьки

Французька весна в Україні – це розмаїття ідей та реалізація мрій, зіткнення поглядів та втілення викликів часу. І все це на тлі пошуку сучасних відповідей на вічні питання. Географія: Дніпропетровськ, Донецьк, Київ, Львів, Одеса, Харків

5 Квітня 2011