культура

Книжковий фестиваль Book Space оголосив дату проведення та фокусну тему

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space відбудеться 3-5 вересня 2021 року. Цьогоріч організатори планують офлайнове проведення заходів.

13 Квітня 2021

Гезер Норріс Ніколсон: «Як на мене, історії, котрі розповідає аматорське кіно, є демократичнішими та критичнішими, ніж у постановних стрічках»

Про місце аматорського кіно у кінодокументалістиці, а також про те, як із розваги невеликої групи осіб воно стало засобом фіксації регіональних традицій та ідентичностей, Тижню розповіла професорка Міського університету Манчестера, гостя цьогорічного міжнародного кінофестивалю про права людини Docudays UA Гезер Норріс Ніколсон.

4 Квітня 2021 Ганна Трегуб

Празька осінь Мілана Кундери (очима Вацлава Гавела)

Мілан Кундера, якому сьогодні виповнюється 92 роки, залишається одним із найпопулярніших «постійних претендентів на Нобелівську премію».

2 Квітня 2021 Радомир Мокрик

Відкритий лист на захист культурних інституцій

Тиждень публікує звернення до президента на захист культурних інституцій

1 Квітня 2021

Битва за увагу

Як культурна дипломатія може відкрити Україну для японського суспільства

31 Березня 2021 Ганна Трегуб

Docudays UA.Чи очікувати на повне одужання?

Як фестиваль документального кіно адаптується до цифрового формату.

29 Березня 2021 Ганна Трегуб

Гризня в храмі духовності

Чому щодо керівників державних культурних інституцій виникає презумпція винуватості

28 Березня 2021 Юрій Макаров

Петро Полтарєв: «Джаз, як і рок, — це музика свободи й незалежності. Це музика вільних, не забитих тоталітарними режимами людей»

Український джазмен і джазовий критик Петро Полтарєв розповів Тижню про шляхи, якими джаз і рок-музика приходили на українські терени, і як із мелодій, які аматори виконували для вузького кола слухачів, вони перетворилися на музику професійних музикантів і великих аудиторій.

24 Березня 2021 Ганна Трегуб

Наталка Ворожбит: «Інколи непросто добрати слів, щоб говорити про війну. Складається враження, що в нас триває якась наче нелегальна війна, про яку не можемо говорити прямо»

Про теми і формати, яких бракує українській серіальній індустрії, про тенденції в українському кіно, а також про ознаки дорослішання українського суспільства, які помітні в кіно та серіалах, Тижню розповіла українська драматургиня та сценаристка Наталка Ворожбит.

15 Березня 2021 Ганна Трегуб

Роберт Марко: «COVID-19 укотре нагадав, що всі ми пов’язані між собою, але інколи на світло виходять демони, яких ми маємо всередині»

Про релігійний бік політичного розколу у США, про те, чого можна очікувати від американського президента-католика, а також про урок COVID-19 Тижню розповів професор теології Роберт Марко.

7 Березня 2021 Ганна Трегуб