Політика 2013-03-16 00:07 Мелень Марія
  ▪   Львів

«Вставай, Україно!» у Львові: чекали Кличка, але домінувала «Свобода»

«Ми не дамо знищити Україну!», «Скинемо режим Януковича!» - з такими гаслами виступили українські опозиціонери перед п’ятитисячним людом, реалізовуючи у Львові акцію «Вставай, Україно!».

Львів, 16 березня, 15.30 година. Площа біля Львівського національного університету імені Івана Франка потроху заповнюється людом. Впродовж півгодини формується колона з тих, хто прийшов на акцію об’єднаної опозиції «Вставай, Україно!». Попри те, що погода не тішить, людей збирається чимало – близько чотирьох тисяч. Чимало учасників заходу тримають у руках партійні символи – прапори та плакати опозиційних партій та об’єднань. Зважаючи на те, що сьогоднішній захід відбувається у столиці Галичини, найбільше тут символіки Всеукраїнського об’єднання «Свобода», дещо менше – «Батьківщини» та УДАРу, а ще – «Європейської партії України», «Конгресу українських націоналістів», «Народного руху України».   

Під звуки барабанів кількатисячний люд шикується на розі вулиць Січових Стрільців – Словацького. Попереду колони видніються обличчя двох політиків-лідерів – Арсенія Яценка та Олега Тягнибока. До початку брифінгу, який було анонсовано на 16.20 годину, очільники об’єднань вирішують раціонально використати час, розмовляючи з населенням. Люди щиро радіють опозиціонерам, одне за одним заявляючи, що попри погану погоду вони хотіли приїхати на цю акцію з надією «скинути режим Януковича».

Брифінг розпочався вчасно. Першим перед журналістами виступив Арсеній Яценюк. «Вітаю всіх представників засобів масової інформації. Третій день поспіль йде наша акція, третій день поспіль ми їздимо по Україні. Попри великі сніги і те, що важко сюди обратися, мене просто дивує те бажання людей прийти на кожну нашу акцію, кожен наш марш. Збираються тисячі людей, які прагнуть змін та кажуть «Ні!» Януковичу, - зазначив Яценюк. - Думаю, що це великий здобуток нашої акції. Ми далі будемо продовжувати, піднімати людей і збиратися першочергово на їхню підтримку. Сподіваюся, що в країні будуть зміни!».

Читайте також: «Вставай, Україно» в Ужгороді: Закарпаття підтвердило статус пасивного і аполітичного регіону

Через кілька секунд естафету виступу перед мас-медійниками перехопив Олег Тягнибок. За його словами, влада оскаженіла через те, що в Україні розпочалась акція «Вставай, Україно!». Львів, зазначив він, – це лише одне з міст, в якому відбуваються схожі акції. Кінцевим етапом зустрічей опозиціонерів з українцями має стати Всеукраїнська акція у Києві, яку заплановано провести 18 травня – на День Європи. 

Після виступу Тягнибока журналістам дали «добро» на запитання. Перше, чим зацікавились вони, - «чому на акції немає Кличка і де він є?». На це, очевидно, очікуване запитання відповідь дав лідер «Свободи», заявивши, що ні у кого не повинно виникати ілюзій, зауважень чи лжетрактувань щодо відсутності на заході об’єднаного опозиціонера Віталія Кличка. «Ми спільно узгодили нашу мету і разом йдемо до неї. Але шляхи досягнення цієї мети можуть бути різними. Ще раз наголошу, будь ласка, не вимагайте від нас трьох синхронності в усіх діях. Ми різні політичні партії, зокрема, ідеологічно. «Свобода» є націоналістами, «Батьківщина» - партія, яка сповідує солідаризм, Кличко – ліберальна політична сила. Зрештою, вимагати, щоби ми були однаковими – смішно. Бо, якби ми були однаковими, то були б однією політичною силою», - резюмував лідер «Свободи».  

Олег Тягнибок також додав, що у їхніх партіях методи боротьби є різними. До прикладу, «Свобода» ухвалила рішення про те, що лідер партії в акціях «Вставай, Україно!» повинен обов’язково безпосередньо спілкуватися з людьми. «Таке ж рішення, розумію, ухвалила «Батьківщина» - і лідер партії безпосередньо спілкується з людьми. УДАР - така сама рівна з нами опозиційна політична сила, з якою ми координуємо наші дії, але, очевидно, ухвалила рішення, що необов’язковою є присутність їхнього лідера. Сьогодні є присутніми представники УДАРу другого, третього чи четвертого ешелонів». 

Читайте також Олег Тягнибок: «Не варто вимагати від трьох опозиційних партій повної синхронності в діях»

Під запитань-відповідей, яких було не так багато, позаду у колоні розпочався спів зі словами «Ти, молода дівчинонько, про кохання забувай…». Команду рушати дав «фронтовик» Яценюк і люди (орієнтовно чотири тисячі) під барабанний супровід помаленьку пішли у напрямку до вулиці Дорошенка – з виходом до пам’ятника Тарасу Шевченку на проспекті Свободи, де зібралося близько ще однієї тисячі прихильників ідей опозиції.

Розпочали акцію біля пам’ятника Кобзареві з молитви, після якої священнослужителі закликали вимагати свободи, боротися за незалежну Українську державу. «Ми переможемо, якщо з нами Бог, то хто проти нас!?», - сказав священик.

Роль ведучого взяв на себе той самий Яценюк. По черзі він представляв громадянам тих, хто з високої трибуни «вестиме слово». Розпочав розмову з народом у Львові член Політичної ради партії УДАР, голова Львівської обласної організації партії, народний депутат Ярослав Гінка. Спершу він поінформував населення, де його лідер, зазначивши, що «Віталій Кличко відвідував США, де зустрічався з керівництвом Держдепартаменту, впливовими сенаторами, а також експертами. Сьогодні він має зустріч з високопосадовцями євроінституцій,  а також – державними діячами Європейського Союзу». Далі  ударівець  розповів про вимоги до влади, серед них, зокрема, - звіт у Верховній Раді команди Януковича та уряду Азарова. «Також ми повинні порушити питання про відставку цього уряду. Крім іншого, ми вимагаємо, щоби президент Янукович, хоча його важко назвати Президентом, адже він - самозванець..», - після цих слів Ярослава Гінки люди почали вигукувати «Це бандит», «Зек», «Геть бандюковича». «…Отож, ми вимагаємо, щоби Янукович відповів на наші запитання щодо пенсійної реформи, корупційності правоохоронних органів, політичних переслідувань та вибіркового правосуддя. А також маємо запитання, що це за таємні переговори з Росією? Куди Україна рухається?», - сказав нардеп.    

Наступною отримала слово народний депутат Ірина Фаріон. Представляючи її, Яценюк сказав громадськості: «Зараз перед вами виступить жінка, яку ви так хотіли почути. Це Ірина Фаріон». Щойно прозвучало прізвище відомої жінки-політика, як люди розпочали гучні оплески з вигуками «Слава Україні!», «Фаріон – так!». Розпочала виступ депутатка з того, що назвала своїх уважних слухачів «політичними підсніжниками». Далі, у своєму звичному стилі, Ірина Фаріон розпочала з лекції з української мови, цього разу озвучуючи значення дієслова «яріти», а також розповіла, що попри заборону їй відвідувати виші у Ніжині, вона це все рівно зробить. «Чим більше мені відмовлятимуть у зустрічах, тим активніше я летітиму у кожен куточок нашої землі, щоби потиснути руки вільним людям», - сказала «свободівка».

Кожен з політиків, який мав нагоду виступити перед львівською громадою, закликав кожного до участі в акції протесту проти влади та участь у поваленні цієї влади. Зокрема, Арсеній Яценюк ще раз повідомив, що наступним містом, де відбудеться зустріч свідомих українців, стане Київ – 18-19 травня. «У місті Києві 18 травня буде велика Всеукраїнська акція. Прошу вас, поставте у календ арику хрестик і всі їдемо до міста Києва. Там буде файно! Ми вас на екскурсію поведемо, побачимо, як у Києві будуть розбігатися і президент і його уряд», - наголосив Яценюк, після чого серед людей почулися слова «А у Межигір’я поїдемо?». «Прийде час ще й туди сходимо, щоби ви не сумнівались. Наша з вами спільна хода обов’язково приведе вас до успіху», - такими словами завершив зустріч з львів’янами Арсеній Яценюк.   

PS: Після завершення усіх виступів політиків та спільного виконання Гімну України, чисельний люд почав помалу розходитися. Дуже швидко та непомітно серед громадян зникли і самі політики. Лише за сценою лідер ВО «Свободи» Олег Тягнибок довкола себе зібрав прихильників, яким ще хвилин зо 20 пояснював, що таке партія влади і чим вона живе. «Шановні, зрозумійте, що Партія регіонів – не така вже й цілісна. У ній представники з Луганська не можуть терпіти донецьких, - продовжував Тягнибок.    

З охорони Арсенія Яценюка стало зрозуміло, що їхній шеф пішов пообідати через дорогу від місця проведення акції – у «Віденську каву». А тим часом, поки головний «фронтовик» країни смачно обідав, проспектом Свободи (біля пам’ятника Т. Шевченку) ходив зі своїм оператором телеведучий програми «Дурнєв+1» Олександр Дурнєв, очевидно, маючи намір і у Львові передати Яценюку морквину.