ut.net.ua 2009-12-25 00:00

Бог із машини

Супермен на «Волзі» – російська відповідь героям американських коміксів

Завдяки продюсерові Тімуру Бєкмамбєтову росіяни в Новорічну ніч отримають свого супергероя – вихідця з бідної, але чесної робітничої сім’ї Діму Майкова. На відміну від голлівудських попередників він не має ані надздібностей (як Супермен), ані коштів, щоб виготовити технологічний суперкостюм (як Бетмен), із ним не відбувається жодних генетичних трансформацій (як із Людиною-павуком). Його сила – в його історії. Точніше (тримайтеся за поруччя), в засекречених розробках радянських учених та досягненнях автомобілебудування СРСР.   

Якось на день народження майбутнього супергероя батько дарує йому стару «Волгу-21», куплену за оголошенням, з гордістю зазначивши: «Путін їздить на такій самій». Спочатку Діма ставиться до подарунка зі зневагою і розчаруванням, оскільки, звісно, мріяв про іномарку. Але за деякий час розуміє: цей гордий радянський автомобіль назавжди змінить його життя. Річ у тім, що «Волга» виявляється не простою, а вдосконаленою так званим нанокаталізатором, завдяки якому може літати мало не зі швидкістю звуку. Ідея, ймовірно, навіяна сценаристові горезвісними московськими заторами. 

Тож російський супергерой Діма Майков, як і його американські колеги, літає на своїй супер-«Волзі» по столичному небу, рятує пересічних громадян від злочинців, перемагає злого агента капіталізму Купцова. І, вочевидь, розраховує на те, щоб стати «своїм» кумиром для російської молоді, на якого вона, за словами Бєкмамбєтова, так давно чекала. Неважко здогадатися, що попереду в нього ще чимало пригод, принаймні це підтверджує запланований сиквел.

"Чорна блискавка" у кінотеатрах України з 31 грудня