Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2021-02-17 13:54 Дмитро Сінченко
  ▪   Кропивницький

Партії у міжвиборчий період: мінімум активності

На прикладі Кропивницького та області видно, що діяльність партій у регіонах рідко виходить за межі сторінок у соцмережах

В Україні станом на сьогодні зареєстровано 365 політичних партій, 144 з них брали участь у минулих місцевих виборах. Більшість висували кандидатів лише в якійсь одній громаді. Для порівняння, на останніх парламентських виборах у 2019 році лише 22 партії виставили свої списки. 

Зазвичай партії активізують свою діяльність перед виборами і зникають – після. Але новий виборчий кодекс суттєво посилив роль політичних сил. Це мало би, в теорії, призвести до посилення процесів партійного будівництва та політичної структуризації суспільства. Чи відбулося це на практиці? Розглянемо на прикладі політичних партій Кропивницького.

До міськради тут потрапили представники вісьмох партій, а кандидати ще сімох пройшли до інших рад області або продовжили проявляти активність після виборів. Передусім таку активність видно по роботі громадських приймалень та повідомленнях у соцмережах і ЗМІ. 

Робота партійних органів, якщо і відбувається, то в закритому режимі, а тому залишається аналізувати лише інформацію, яку можна отримати з відкритих джерел: офіційних сайтів, сторінок у соцмережах, новин та безпосередньо від представників політсил.

 

Читайте також: Херсон початку епохи Колихаєва. «Лакшері-скандал» і радник з окупованого Криму

 

  1.  «Слуга Народу» контролює обласну, дві районні та по декілька міських і сільських рад, проте більшість її депутатів – безпартійні.

Офлайн активність: у Кропивницькому працює громадська приймальня, в якій за графіком здійснюють прийом депутати міськради. Після виборів партія організовувала навчання для новообраних представників.

Онлайн активність: партія має сторінки у Facebook обласної та кількох міських організацій. Там переважно поширюють дописи із головної партійної сторінки, інколи додаючи новини про своїх місцевих депутатів. На партійному сайті про Кропивницький є лише дві новини, та й ті – про передвиборчу кампанію. Місцеві медіа згадували партію лише в контексті роботи депутатського корпусу.

  1. «Європейська Солідарність» представлена у більшості громад області, займаючи керівні посади, проте політичну ініціативу проявляє рідко.

Офлайн активність: у Кропивницькому працює громадська приймальня, в якій за графіком здійснюють прийом депутати різних рад. Там же працюють і виконавчі органи партії. Після виборів політсила провела засідання керівних органів. Про це розповіли на сторінках у соцмережах.

Онлайн активність: партія має сторінки у Facebook обласної та двох міських організацій. На обласній переважно поширює дописи із головної партійної сторінки, на міських - новини про місцевих депутатів. На партійному сайті після виборів про Кропивницький за весь час з’явилося чотири новини, три щодо роботи депутатів, і одна – щодо партійної конференції. ЗМІ теж згадували партію в матеріалах про місцеві ради.

  1. ВО «Батьківщина» представлена найбільшою фракцією в облраді та фракціями в більшості місцевих рад області, проте суттєво втратила вплив, порівняно з минулим скликанням. У Кропивницькому відкрито офіс, де працюють працівники партії, деякі депутати використовують його і для прийому виборців. Про офлайн активність організації після виборів нічого не відомо.

Онлайн активність: партія має сторінку у Facebook обласної (остання новина за 2016 рік) Кропивницької міської (останні новини стосуються виборів) та Олександрійської міської організацій. Активно оновлюється лише остання, при чому переважно місцевим контентом. На партійному сайті про область останні новини стосуються минулорічних виборів.

  1. ОПЗЖ, хоч і не отримала безпосереднього контролю над жодною радою, суттєво посилила вплив завдяки союзу зі «слугами». 

Після виборів про активність осередку нічого не відомо, окрім роботи партійного офісу та приймальні. У Facebook активно працює сторінка з назвою, що містить слово «Кіровоград», тобто заборонену символіку комуністичного режиму. Наповнюється переважно репостами проросійських партійних заяв зі всеукраїнської сторінки та заяв голови обласного осередку. При чому всі - російською мовою.

  1. «Голос», незважаючи на статус парламентської партії та державне фінансування, а також на перемогу в кількох громадах і створення фракцій, повністю припинив діяльність в обласному центрі. 

  2. «Пропозиція» отримала владу в Кропивницьких міській та районній радах, а також увійшла до складу більшості в обласній раді, отримавши посаду першого заступника голови. 

У центрі міста працює громадська приймальня, в якій за графіком здійснюють прийом депутати міськради. Партія має власну сторінку у Facebook, а також публікує свої новини на партійному сайті. При цьому за партійні видають новини про будь-які дії міської влади. У місцевих ЗМІ про діяльність партії нічого не чути.

 

Читайте також: Бондаренко може видихнути. Сильної опозиції до мера Черкас поки що не буде

 

Партії «Рідне місто», «Наш край», «Перспектива міста», ВО «Свобода», «За майбутнє» та «Сила і Честь», завівши своїх депутатів у кілька місцевих рад, продовжують функціонування своїх громадських приймалень та активність у Facebook, висвітлюючи роботу своїх депутатів. 

Партії «Національний корпус» та «Українська Стратегія Гройсмана» не представлені в місцевих радах, проте також виявляють активність, проводячи заходи і висвітлюючи свою діяльність на сторінках у Facebook.

Після завершення виборів процес партійного будівництва для більшості партій припиняється. У кращому разі бренд політсили продовжують згадувати в контексті роботи депутатів, обраних від неї. Проте такі депутати діють в автономному режимі, не погоджуючи своїх рішень. 

Партії не стали суб’єктами політики, вони не виробляють рішень, не проводять обговорень своєї позиції з актуальних для суспільства питань, не доносять таку позицію до виборців, не захищають інтересів своєї цільової аудиторії, не пропагують ідеології. 

схожі публiкацii