Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2020-10-23 08:16 Олександр Матвієнко
  ▪   Харків

Головна тема – COVID-19. Як завершується кампанія на Харківщині

Усі команди Харківської області по максимуму використовують останні дні перед днем тиші та виборами. Лідери передвиборчої гонки не змінилися, ними є Блок Кернеса, Блок Світличної та ОПЗЖ. Саме ця трійця очікувано отримає більшість місць в облраді. У містах області ситуація майже така сама, за винятком деяких чинних мерів, які мають всі шанси переобратись від партії «Слуга Народу»

Останнє проведене опитування групи «Рейтинг» демонструє, що серед тих, хто буде брати участь у виборах й визначився з партією, найбільшу підтримку має «Блок Кернеса Успішний Харків» – 45,7%. Далі йде «Блок Світличної Разом» – 19,6% і ОПЗЖ – 13,7%. Після них «Слуга народу» з результатом у 7,4%. На межі проходження Євросолідарність – 4,2% та партія Шарія – 3,7%. Якщо порівняти з попереднім опитуванням, то Блок Світличної майже подвоїв свій результат, потіснивши ОПЗЖ й СН.

Зі картинки видно як варіюється підтримка політсили в залежності від того, де проживає опитуваний. Блок Світличної, наприклад, більше підтримують в області, бо саме там за часів своєї роботи в ОДА вона найбільше піарилася на відкритті різних об’єктів. Блок Кернеса підтримують більше в Харкові, бо саме там парки, лавки та сади, які так активно розбудовує Кернес. «Європейську солідарність» в області взагалі не підтримують, їхній основний електорат проживає в місті.

Агітаційна кампанія під кінець набула проявів чорного піару, який виразився у розповсюдженні неправдивої інформації. Також були повідомлення про організацію концертів. Зокрема в Чугуєві, де розповсюджували фейковий анонс концерту «Ляпис-98» у місті від кандидата у депутати облради Олександра Кухара. Він балотується від партії «Блок Кернеса Успішний Харків». Представники групи заявили, що ніякого концерту в Чугуєві не планують.

Джерело: сторінка "Солнцеликий Харьков" у соцмережах

Шанси діючих мерів

Серед усіх міст Харківщини з населенням бодай 10-15 тисяч осіб лише кілька мерів мають шанси зберегти свої посади. Здебільшого це міста, в яких мери за давньою українською традицією змінюють політичне забарвлення. Йдеться про голів Ізюму, Чугуєва та Люботина. Всіх об’єднує те, що на нинішні вибори вони йдуть від партії «Слуга народу». У Чугуєві Галина Мінаєва обіймає посаду мера ще з 2002 року, тому є велика вірогідність переобрання і цього разу. Інші два мери планують «виїхати» на бренді СН. Чинні голови інших міст області, окрім Харкова, або не балотуються вдруге або ж не мають значних шансів на переобрання. 

Як передає ОПОРА областю також пройшла невелика хвиля відмов від балотування. У Чугуєві, наприклад, один кандидат відмовився від свого шансу стати мером міста. Не можна сказати, що так робили представники тільки одних політичних партій, явище фіксують незалежно від політичних прапорів.

Червона зона карантину

З 19 жовтня Харків, Люботин, Богодухівський, Лозівський та Первомайський райони віднесено до червоної зони карантинних обмежень. Харківська область уже кілька тижнів  серед антилідерів по кількості нових випадків на COVID-19. На цьому ґрунті майже кожна політична сила активно критикувала «слуг». Особливо після того, як в соціальних мережах почали з’являтися публікації про переповненість лікарень, в яких хворих людей тримають прямо в коридорах.

Епідеміологічний стан в області намагалися використати для підвищення свого рейтингу. Своєрідне ноухау зробив у Дергачівському районі кандидат на посаду мера райцентру від СН Костянтин Жидков. Він влаштовує в селах району пункти, де можна здати ІФА-тест на коронавірус. На автівці, в якій возять усе обладнання є політична агітація за партію, що порушує законодавство.

Фото: ОПОРА

Джерело: Facebook Дмитра Дончака

15 жовтня під час засідання ОДА жваво сперечалися Олексій Кучер, який балотується в мери Харкова від СН, та Володимир Скоробогач, який балотується від ОПЗЖ в облраду. Короткий переказ у тому, що Скоробогач критикував Кучера за провал підготовки до зростання захворюваності, а Кучер звинувачував у всьому «ппаєрєдніків», які п’ять років нічого не робили. Тож COVID-19 на фініші кампанії став ледь не головною темою виборів на Харківщині.

Вибори, коли частина Харківської області разом з обласним центром опинилися в червоній зоні карантину, відбудуться вперше. Тож найважливішим питанням стане безпека голосуючих. Оскільки лідери перегонів не змінюються, то хіба що диво завадить Блоку Кернеса отримати найбільшу кількість голосів в облраду. Так само в обласну раду точно пройде й Блок Світличної, й ОПЗЖ. Є невелика вірогідність того, що «чорним лебедем» може стати партія Шарія, яка пройде замість «Європейської Солідарності». Головне питання – чи вдасться штабам достатньо мобілізувати свій електорат та змусити їх піти на голосування. У містах та ОТГ області, натомість, можна очікувати істотне оновлення місцевої влади, починаючи від мерів, закінчуючи депутатами сільрад.

схожі публiкацii