Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2020-09-30 12:32 В'ячеслав Головченко
  ▪   Миколаїв

Бігуни. Хто у Миколаєві приєднався до нових брендів «За майбутнє» та «Пропозиція»

Чимало представників «нових партій» побували у дуже різних «старих»

Миколаївські місцеві політики люблять все нові й нові партійні проекти. Кожного виборчого року вони мандрують тільки їм відомими шляхами, нехтуючи логікою та уподобаннями виборців. Обирається «свіжий» політичний проект, бажано «грошовитий», щоб покрити якусь частину видатків на виборчу кампанію, а вдасться – то заробити. Розповідаючи про хист господарників та прогрес «всього найкращого», кандидати обирають команду зовсім не за принципами. Цьогоріч з'явилась ціла «колода» нових політичних проектів. Два з них намагаються розкрутити по всій країні: це «мерська» команда «Пропозиція» та партія нардепа Ігоря Палиці «За майбутнє», яку гумористи перейменували в «За Майбах» (авто таке люксове).

 

Співголова національної партії «Наш край», ексмер Миколаєва Юрій Гранатуров, який ще на початку літа задекларував свій похід в міську раду від НК, вирішив залишити політсилу, де перебував п’ять років. Він висувається під №1 від іншого проекту з тісними олігархічними зв’язками – партії «За майбутнє». Книгу Макіавеллі Юрий Ісайович придбав ще  директором школи в середині 90-х, і з тих пір за собою по різних кабінетах перевозить.

 

Ще раніше з фракції НК в міськраді вийшли чотири депутати і разом з деякими «Опоблоківцями» створили групу ОПЗЖ, тим самим надсилаючи сигнал керівникам партії у Києві. Однак і там вони затрималися ненадовго. Депутат Сергій Карцев з братом уже приєднались до тієї ж партії «За майбутнє», де знову пліч-о-пліч зі старим партнером Гранатуровим.

 

Читайте також: Як змагаються кандидати у маленьких ОТГ

 

В «За майбутнє» зібрались ті, кого Юрий Ісайович за багато років в місцевій політиці оцінив і не раз очарував. Здебільшого, це керівники. Головлікар обласної дитячої лікарні Олександр Пліткін. Адміндиректор ВАТ «Комбінат хлібопродуктів» Наталія Ільчанинова, яка ще кілька років тому була в.о. керівника обласного Геокадастру. Керівник ансамблю «Вільні козаки» обласної філармонії Федір Сичов, один з топів «Зарі-Машпроєкт» Сергій Чернов. Останній – давній приятель Гранатурова. Пікантність положення самого ексмера ще й у тому, що він досі незвільнений керівник однієї з районних адміністрацій у місті. Іншими словами, номінально він підопічний чинного міського голови Олександра Сєнкевича.

 

Майже вся фракція Сєнкевича «Самопоміч» у міськраді нинішнього скликання розчинилася. Тому після того як він вдало побував у партії львівського мера, у 2020-му подався в команду мера Дніпра Бориса Філатова – «Пропозиція». Осередок цієї сили зареєстровано на офіс адвоката Євгена Павловича, який захищав Сєнкевича в суді під час відсторонення від посади у 2017-му. У списку нової «родини» опинився й депутат Федір Панченко й десяток  підопічних мера з комунальних структур.

 

Хотів слідом за ним і депутат Олексій Лєпішев, голова комісії з ЖКГ міськради, якого ще у середині каденції видання NikLife віднесло до топ-10 багатіїв ради. Його ім’я фігурувало у праймеріз місцевої «Пропозиції». Однак під час конференції з висування кандидатів «За майбутнє» з'явився і Лєпішев поряд з Гранатуровим. Як кажуть: своєчасно визначитись – не зрадити.

 

Читайте також: Пристрасті у Береговому

 

Багато разів Лєпішев голосував в унісон з Сєнкевичем, але на нові вибори вирішив іти з очільником Ігорем Палицею «проти дилетантизму», як стверджує виборчий ролик нової партії.

 

Загалом у партії  «За майбутнє» є тільки сайт в Інтернеті і купа плакатів Гранатурова по місту. Немає первинних партійних організацій й не зрозуміло, хто обирав делегатами на конференцію численних особистостей, які багато років були на службі в міському самоврядуванні  у підпорядкуванні Гранатурова.

 

Повертаючись до Сєнкевича, то в списку кандидатів від «Пропозиції» його переважно оточують нові обличчя, а не ті хто п’ять років тому планував «брати й робити самим». Однією з найколоритніших є фігура директора зоопарку Володимира Топчія. Він був багаторічним депутатом і активістом Партії регіонів. Саме Топчій «очолює» список в Інгульському районі, де й розташовано зоопарк, хоча сам все життя мешкає в центрі міста.

 

Читайте також: Як працює політична реклама на Івано-Франківщині

 

Відмовляючись від одних ідеологій та пристаючи на бік майже протилежних, вчорашні депутати «обнулили» одну команду й побігли до іншої. І все це за дуже коротку мить, яку відводить законодавство для формування передвиборчих команд. Бувають і унікальні «кульбіти».

 

У Корабельному районі першим закріплено депутата Анатолія Петрова – одного з керівників Миколаївського глиноземного заводу, який в попередній каденції представляв цю ж структуру від БПП. Другим – не малий підприємець з великими проблемами з податковою Дмитро Фалько. Його термінал розташований трохи вище за течією Південного Буга, але на землях Миколаївської області. Аж на шостому місці опинилася Катерина Стоколяс – багаторічна лідерка обласної структури «Демальянсу», яка нещодавно стала мешканкою цього району міста.

 

Декілька районних списків очолюють голови районних адміністрацій чи керівники структурних підрозділів мерії, головлікарі. У кожному знайшлось місто підприємцям та жінкам, але з великим показником впізнаванності – тільки Сенкевич. У нього ж і  найбільший антирейтинг.

схожі публiкацii